Wpis z mikrobloga

Jak zagłosuję ze nie chce sprzedaży polskich spółek zagranicznym koncernom,


@WielkiPowrut88: pierwsze pytanie nie jest o spółki, jest o państwowe przedsiębiorstwa. To jest coś innego. Tych jest 18 w Polsce. Lista na marzec'23:
https://dane.gov.pl/pl/dataset/1101,wykaz-przedsiebiorstw-panstwowych/resource/48178/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Więc nie wiem o co oni się pytają.
@WielkiPowrut88: referendum działa tak że wcale. PiS ma w dupie wyniki tego. Referendum nie obliguje rządu do niczego nawet mając milion podpisów. Takie badanie opinii publicznej ba w tym przypadku teatr dla gojów ani pokazać jak zależy na losach kraju
  • 1
@missioncritical: Relokacja, wiek emerytalny , mur graniczny to stary temat... Przecież to się nie dzieje, nikt pzrez granice się do Polski nie wdziera, Tusk który raz podniósł bez społecznych konsultacji wiek emerytalny nie pcha się znów do władzy ...nic się nie dzieje słychac jak grzyby rosną
@drMuras: To referendum, to po samych pytaniach i brakiem ustaw idących za tym, świadczy, że jest to forma agitacji wyborczej za pieniądze publiczne i ogólnie na świecie takie zachowania traktuje się jako niedemokratyczne.
Potem się PiSiory zdziwią, jak znowu TSUE im #!$%@? karę, bo w Konwencji a o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności jest coś troszkę napisane o wyborach. Potem będzie krzyk, że znowu UE się wpieprza w sprawy krajowe.
Wisienka na torcie to jest to jak obrońcy KONSTYTUCJi nagle robią szpagat bo prawo do referendum zapisane w KONSTYTUCJI


no właśnie: jak masz do czegoś prawo, to nie znaczy że musisz z niego skorzystać. sęk w tym że partia po 8 latach robienia z konstytucji kukiza, teraz będzie nią robić szantaż emocjonalny XD czemu nie robili referendum PRZED budową płotu? XD czemu nie robli referendum PRZED sprzedaż 400 stacji i innych aktywów
@drMuras: relokacja, to sprawa UE, która w naszym wypadku została zawieszona, bo mamy swoich imigrantów, wiek emerytalny to populizm PISu wycelowany w KO (a przecież ku#wa trzeba podnieść), a mur na granicy już stoi i raczej mało kto się temu sprzeciwia. To czysty populizm, a nie pytanie o sprawy ważne dla narodu.
@drMuras: Co to w ogóle za fikoł? Jeśli jestem za opieką zdrowotną, to znaczy, że mam sobie dać zrobić lewatywę? Jestem za referendami w sprawach ważnych dla narodu, ale tylko wtedy, gdy pytania są sformułowane poprawnie erystycznie, a odpowiedzi na nie będą wiążące. Jestem przeciwna referendom, które nie spełniają kryterium referendum, a postawione w nich pytania są niejednoznaczne oraz obciążone tezą.
@drMuras: ty to chyba jednak dupek-troll jesteś. Bo oczywiście nasi cudowny rządzący nie znają aktualnych problemów społecznych, które wymagały by referendalnego wyjaśnienia. Nie, oni wybierają tematy i pytania wygodne dla siebie, aby zmusić ludzi z nizin społecznych (które też pewnie reprezentujesz), aby poszli na głosowanie. Te referendum nie służy niczemu innemu. Nawet forma pytania pozwala na dowolną interpretacje wyniku.