Wpis z mikrobloga

Perfumowi Mircy, proszę o pomoc.
Przeczesując internet w poszukiwaniu kolejnych zapachowych odkryć natrafiłem na komplementowany Layton Parfums de Marly. Co prawda cena nieco odstraszyła mnie od blind-buya, tym nie mniej jednak po sugestii Fragrantica’i jakoby istniał doskonały klon pod nazwą Detour Noir od Al Haramain postanowiłem go nabyć z Notino, zważywszy na jego atrakcyjną cenę. Przyszła paczka, poszło kilka wypustów. I pytanie moje w tym momencie brzmi - Przyjmując, ze faktycznie jest to doskonały klon, skąd ten zachwyt Laytonem Marly? Przyznam jestem nieco zawiedziony, bo jak dla mnie (przynajmniej Detour Noir) to słodki ulep, który praktycznie nie transformuje, brak w nim świeżych nut na otwarciu (które ponoć ma Layton), jedyne co na in plus to niezła projekcja i trwałość.
Zapraszam do dyskusji! #perfumy #perfumybiedaka
MatthiasGally - Perfumowi Mircy, proszę o pomoc. 
Przeczesując internet w poszukiwani...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
@MatthiasGally: wypust to nie to samo co chmura xD
wachalem i laytona i detoura, i powiem szczerze, że żaden mnie nie zachwyca, niezbyt mi się podoba taka wersja słodyczy. niemniej z tych dwóch wybieram detoura, który o dziwo jest bardziej komfortowy a w dodatku czuje w nim śladowe ilości czegoś, co naśladuje jablko, mimo ze według nut raczej nie powinno go tu być (za to layton niby ma jabłko, ale ja
@ucho_igielne nut jabłkowych to ja tu nie czuje prawdę mówiąc, a poleciała druga sroga seria wypustów. Wciąż uważam, że to słodki nijaki zapach. Fanem słodkich generalnie nie jestem, ale np. bardzo lubię niedawno zakupiony DG The One Intense i to jest zupełnie inna, wyższa liga. W każdym razie jeśli tak pachnie perfum za kobla to ja dziękuję. I dziekuje Bogu, ze nie pokusiłem się o kupno Laytona w ciemno.
@MatthiasGally: po pierwsze detour przeszedł reformulacje, czytałeś pewnie opinie na temat pierwszych wypustów, po drugie ma taki sam mentol w otwarciu jak layton, to jest ta świeża nuta, po trzecie tak nie jest warty tych pieniędzy chyba, że kolekcjonujesz ładne flakony

A zapach stał się tak popularny, bo dziewczyny lubią słodkie ulepy i tu fani niszy hejtujacy one miliony i resztę mogą sobie w końcu usprawiedliwić swój zakup, bo drogie i