Wpis z mikrobloga

@art212 za montaż zapłacisz minimum 1000zl plus za każe 100gram czynnika, bez żadnej gwarancji.
Na monobloki nawet nie patrz bo szkoda kasy.
Najlepiej zamontować coś najtańszego nowego, jeśli sam nie masz wiedzy i umiejętności zamontowania dobrze samemu.
@art212 kup używany klimatyzatordo 500zl na allegro czy olx, do tego rękaw na okno i żeby w ogóle działała ta klima to trzeba dorobić drugą rurę do dolnej kratki i również wystawić ją za okno. Spokojnie schłodzi 30m2 jeśli to będzie 9000 btu lub większa.
Jeśli wystawiasz tylko jedną rurę to powietrze do tego pomieszczenia będzie zasysane z kanału wentylacyjnego lub wszelkimi szparami ( ciepłe powietrze z zewnątrz) i nie będzie chciała
@timechain kiedyś znajomy mi się utopił przez zaczadzenie. Mam trochę parcie na jak widzę że ktoś kupuje klimatyzator wystawia jedną rurę i myśli że będzie git a to w #!$%@? niebezpieczne. Trochę protestowałem w poprzednim sezonie i realnie mała klima daje radę tylko potrzeba jest zamknąć obieg drugą rurą. Teraz dokupiłem 10m rury ocieplonej nowej za pół ceny i wrzuciłem ten klimatyzator na strych. Cichutko chodzi ładnie schładza. Najdroższy był przedłużacz IR
@art212: powietrze jest to samo. Ono przechodzi przez radiator który jest zimny/gorący i dzięki temu zmienia się temp. powietrza nawiewanego. Jedyne co to jak masz ustawione chłodzenie to obnixasz wilgotność powietrza bo ci się skrapla woda na radiatorze która wypływa na zewnątrz.