Wpis z mikrobloga

@mxco88: przewidzieć obwód/doprowadzenie instalacji elektrycznej oraz odprowadzenie skroplin. Czyli przed tynkami, lub też wylewkami (jeśli miałoby coś iść w podłodze, bo nie zawsze da się puścić po ścianie).
  • Odpowiedz
@mxco88:
Kontakt do sprawdzonej ekipy, która ma pojęcie o prowadzeniu rur podtynkowo/podłogowo.
Im szybciej tym lepiej. Bo z każdym etapem budowy domu jest coraz trudniej.
Najlepiej przed tynkami, a nawet przed wylewką.

2-3 spotkania, oględziny, oferty to już będziesz wiedział na czym stoisz.
Jak dogadacie koncepcję to będziesz wiedział gdzie doprowadzić prąd itp.

Taki montaż robi się 2etapowo, najpierw rury a po malowaniu dopiero klimy.
Oględziny za free.
  • Odpowiedz
czekaj. bo ja jestem na etapie ze mieszkami teraz pluje w brodę.

ile masz pokoi do klimatyzowania ? jak więcej niż 5 to pomysł nad VRF - ciągnięte są 2 rurki i odlagezienia.

ale jak piszą im wcześniej tym lepiej. po zamkieczakniu to już rzeźba w g..
  • Odpowiedz
  • 0
@msr99: Salon z aneksem , 3 sypialnie na piętrze. Myślałem nad dwiema jednostkami multi. Salon aneks + sypialnia (jest nad salonem) drugą jednostka na pozostałe dwie sypialnie).
  • Odpowiedz
to nie masz jakiś cudów. ja się uparłem aby nie być "obwieszony" jednostkami. na dobra sprawę możesz położyć rurki teraz a później dołożyć resztę. czyli wnioskuje 4 pomieszczenia. to już lepiej ( estetyka ) 1 multi na 4...część rurek schowasz pod podbiotka
jak nie masz ocieplenia możesz wbić się w ścianę jeszcze...
  • Odpowiedz
@mxco88:
Lepiej przed elewacja. Wówczas jeżeli jest taka, potrzeba albo ułatwia to pracę to rury można poprowadzić po ścianach zewnętrznych przed styro.
Ekipa ma wówczas mniej kucia ścian.

Im mniej przeszkód dla rur i łatwiejszy montaż to i ekipa będzie bardziej skłonna do niższych cen;)

Na każdym etapie można oczywiście pociąć ściany i podłogi... ale jak można to lepiej każdemu ułatwić.

Weź też poprawkę ze sensowne ekipy mogą nie mieć terminu
  • Odpowiedz
@mxco88: ja robiłem przed elewacją bo stelaż na ścianie na dwie jednostki zewnętrzne ale teraz kładł bym na ziemi. Jedna jednostka na dwie sypialnie się nie sprawdzi
  • Odpowiedz
  • 0
@johnyboy: Nawet odpowiednio mocny multisplit? Myślę o połączeniu salon z aneksem 35 m2 do tego sypialnia piętro wyżej 17m2 - jednostka do 6 kw. Pozostałe dwie sypialnie razem 27 m2 - jednostka do 3-3,5 kw. Lub dać jedną jednostkę do 10 kw i pociągnąć pod 4 pomieszczenia.
  • Odpowiedz
@mxco88: ja mam dwie jednostki 3,5 kW. Jedna jest na salon z kuchnią 45 M2 a druga jest w sypialni 12m2. Z mocą nie ma problemu ale chodzi o to że jak masz inne pomieszczenie to ci tam powietrze za bardzo nie przelatuje i nie wiele da się odczuć. Ja jak bym teraz robił to bym zrobił kanałowe jedną na cały dom albo dwa góra/dół.
  • Odpowiedz