Wpis z mikrobloga

@1masa: a po odczycie CPI pisiory piały z zachwytu, ze jest coraz taniej bo m/m na minusie xD
Ciekawe ile zajmie im materiał w TVPiS o tym sukcesie :D
  • Odpowiedz
@1masa: niesamowite, kredyty zdrożały, ceny rosną, ludzie mniej wydają i mniej inwestują, nikt się tego nie spodziewał o cyklach gospodarczych tez nikt nie słyszał.. ;)
  • Odpowiedz
@1masa:

Polska gospodarka oficjalnie w recesji, wniosek? Wszystko będzie tylko rosło XD


No chyba logiczne, że jak jest #!$%@? i wszyscy uważają, że będzie jeszcze gorzej, to wtedy akcje są najtańsze, a skoro są najtańsze, to od tego momentu będą rosły.

Nie żebym twierdził, że teraz jest taka sytuacja i wiguś zacznie rosnąć, no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są jak najczarniejsze, twój komentarz nie ma
  • Odpowiedz
@strfkr ale skąd wiesz że to jest szczyt negatywnych nastrojów? Że nie będzie gorzej? Nie wiesz. I nigdy nie będziesz wiedział. Tak to działa.

@Cinos na pewno nikt z pis. Tam jest zawsze dobrobyt. Wystarczy włączyć tvp.
  • Odpowiedz
@Sarza01:

Czy ty umiesz czytać:

Nie żebym twierdził, że teraz jest taka sytuacja i wiguś zacznie rosnąć,

ale skąd wiesz że to jest szczyt negatywnych nastrojów? Że nie będzie gorzej? Nie wiesz. I nigdy nie będziesz wiedział. Tak to działa.


Jaciekrence, serio się nie da przewidzieć ot tak dokładnie szczytu i dna? Kurde szkoda, bo wydawało się proste, już miałem swój hedge fund zakładać.

To że nie da się czegoś dokładnie
  • Odpowiedz
no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są jak najczarniejsze


@strfkr: "The market can stay irrational longer than you stay solvent" John Maynard Keynes

nie masz się co podniecać, chodzi mi tylko o to żeby pamiętać o powyższym cytacie.
polecam też film.
Sarza01 - > no ale to rozsądne podejście, żeby kupować, kiedy nastroje na giełdzie są...
  • Odpowiedz
@Sarza01:

The market can stay irrational longer than you stay solvent


Jak mam przestać być solvent w przypadku #!$%@? kupowania zwykłego xDD Market może se być irrational i przez 5 lat, #!$%@? mnie to obchodzi. Filmiku nie odpalam nawet, skoro jest tak samo nie na temat jak cytat
  • Odpowiedz
Jak mam przestać być solvent w przypadku #!$%@? kupowania zwykłego xDD


@strfkr: a czyli mądrzejszy jesteś od Keynes'a? To gratuluje.

On pewnie kupował opcje czy cfd na początku XXw? dźwignia 1:500? xD

ach te wykopowe eskperty. zawsze najmądrzejsze.

  • Odpowiedz
@Sarza01:

a czyli mądrzejszy jesteś od Keynes'a? To gratuluje.


Problem w tym, że nie wiesz o czym Keynes pisał i #!$%@? od rzeczy

On pewnie kupował opcje czy cfd na początku XXw? dźwignia 1:500? xD


Skąd wziąłeś opcje? Dosłownie napisałem jak krowie na rowie o zwykłym kupowaniu akcji/indeksów. Zamiast zasłaniać się Keynesem, napisz mi jak mogę się stać niewypłacalny kupując np. S&P500

ach te wykopowe eskperty. zawsze najmądrzejsze


Jak mam taką
  • Odpowiedz
Dosłownie napisałem jak krowie na rowie o zwykłym kupowaniu akcji/indeksów. Zamiast zasłaniać się Keynesem, napisz mi jak mogę się stać niewypłacalny kupując np. S&P500


@strfkr: o czym pisał Keynes w takim razie jeśli nie o tym? O bierkach? Czy o czym? O kupowaniu czego? Czekoladek?

czy byłbyś dzisiaj solvent kupując nokie w 2000 roku? Lider branży, najlepsze telefony, co może pójść nie tak ?
  • Odpowiedz
@Sarza01: np. o szortowaniu albo #!$%@? #!$%@? jakiejkolwiek innej inwestycji, w której się pożycza środki i może zabraknąć kasy na utrzymanie pozycji jak kurs za bardzo bujnie nie w tę stronę co trzeba.

A teraz napisz w końcu jak taka sytuacja miałaby wystąpić, kiedy ktoś kupuje zwykłe akcje za swoje pieniądze. Po raz trzeci pytam, a ty za każdym razem pajacujesz zamiast odpowiedzieć
  • Odpowiedz