Wpis z mikrobloga

czesc mirki, mam takie pytanie

Zakończyłem dzisiaj wynajmować mieszkanie i wszystko jest okej poza jednym panelem w salonie.

Jeden panel ma zdartą powierzchnię tak jak widać na załączonym obrazku i wlasciciel chce mi potracic za to 700zl z kaucji mówiąc, że musi teraz wymieniać panel w całym salonie i liczy koszty robocizny razem z panelami.

Mieszkanie ma 13 lat i nie było w nim od nowości remontu a ja mam wrażenie ze wlasciciel chce za moje pieniądze zmienic sobie panele, chociaz one same są już stare.

Waszym zdaniem jaka kwota maksymalnie za takie uszkodzenie moglaby byc mi potrącona? wlasciciel nie widzi innego rozwiązania niz zmiana paneli.

#wynajem #pomoc #pytanie #kaucja
Benek95594 - czesc mirki, mam takie pytanie

Zakończyłem dzisiaj wynajmować mieszkani...

źródło: temp_file.png5974417128284366819

Pobierz
  • 11
  • 0
@damianooo8 @Sylwester_Zwalon no on twierdzi ze to teraz juz pojedynczego panela nie wymieni i w grę jedynie wchodzi wymiana płytek w całym pomieszczeniu, tj. jakies 20m2. Ja nie mowie ze tego nie zrobiłem no ale takie pieniądze to juz przesada, jeszcze twierdził ze w ogole te panele sa jakies powycierane na całej powierzchni... To nie wiem czy to tez podejdzie pod zwykle użytkowanie czy rzeczywiście mam mu płacić ale to chyba nie
  • 0
@damianooo8 tylko najlepsze jest to ze on w ogole nie odprowadzał z tego podatku i w umowie bylo wpisane 1000 zł ale wiem ze on nigdzie tego nie zgłosił, po pieniądze zawsze przychodził osobiście. Jako dowód ze wynajmowałem to mieszkanie mam chociazby umowę czy smsy z wiadomościami ile wyszlo za czynsz. Nie chce go jakos straszyc ale skoro on tak robi... i jeszcze do mnie ze do czasu zwrotu kaucji to jakies
@Benek95594: 700 zł to nie astronomiczna suma, ale i tego nie powinieneś mu płacić. Nie wiem jak załatwiłeś zdanie mieszkania, czy macie jakieś zdjęcia i potwierdzenie o takich "uszkodzeniach", to nie powinieneś się bać. Facet najpewniej nie pójdzie z tym do sądu. Tak jak ci pisałem, jeśli nie zwróci kaucji to wysyłasz listownie przedsądowe wezwanie do zapaty.
  • 0
@damianooo8 dzieki za informacje, zdanie mieszkania bylo na zasadzie ze przyniósł kartkę i przy rubryczce Listwy podłogowe/panele wpisal Uszkodzone i tyle. Wiadomo, że teraz na tej kartce mogl sobie cos dopisać bo tak to tam na niej bylo jedynie ze umowa zakończona, klucze do mieszkania zostały oddane dnia 15.08.23. I to tyle.
A jesli juz mu płacić to Twoim zdaniem to jaka maksymalną kwotę? Jak bedzie chcial załatwić to polubownie i sie
  • 0
@damianooo8 hmm nie wiem czy to można w sumie nazwać podpisem bo jednak on na drugiej stronie napisał cos w stylu ze umowa zakończona i klucze zostały oddane i dopiero pod tym podpis. A tam z tymi panelami to napisane bylo ok, a on dopisal pozniej n czyli nok, według niego.

W tej sytuacji no nie wiem chyba nie uda mi się uniknąć potrącenia z tej kaucji, bo nie wiem w sumie