Wpis z mikrobloga

Czy taka pompa nie będzie za mała do oczka wodnego? Wydatek wody to jedyne 2200 l/min (132 000 litrów na godzinę) i martwię się, że może zabraknąć na ładny strumień z kaskady. Nie mam pewności też co do rur - dałem fi 200 mm i boję się, że to może być zbyt mało. Nie chcę popełnić jakiegoś błędu dlatego pomyślałem, że zapytam tutejszych ekspertów - co mi doradzacie?
#stepujacybudowlaniec
FejsFak - Czy taka pompa nie będzie za mała do oczka wodnego? Wydatek wody to jedyne ...

źródło: Screenshot_20230815_115555

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
Pamiętaj też że wydajność spada im wyżej ma pompa wodę pchnąć w górę


@Kazdyziomzbierazlom: dlatego każdy szanujący się producent dołącza do specyfikacji pompy taki wykresik https://b2b.omnigena.pl/img/p/1/0/6/106-large_default.jpg z którego możesz sobie odczytać jaką będziesz miał wydajność na interesującej Cię wysokość - u mnie różnica poziomów będzie wynosiła maksymalnie 1 metr więc spokojnie będę miał ponad 2m3 na minutę. Nie prawdą jest też to co napisałeś, że rurą fi 160 będzie płynąć tyle
  • Odpowiedz
  • 5
tam pewnie są jakieś myki z podłączeniem więc się nie martwi ;)


@Retsew: że Ty jesteś złodziejem nie znaczy automatycznie, że ja też jestem - jak to mówią "nie mierz wszystkich swoją miarą"
  • Odpowiedz