Wpis z mikrobloga

Te pytania są tak durne, że odpowiadanie na nie urąga inteligencji. Pierwsze pytanie - ale jakich przedsiębiorstw? Jakaś lista może? Drugie pytanie - o ile podwyższyć? Miesiąc, rok, 20 lat? Jak na te pytania odpowiedzieć bez danych? Najlepsze jest to z płotem. Przecież takie pytanie w referendum to narażanie bezpieczeństwa państwa. Załóżmy, że wyjdzie, że tak. Co wtedy? #referendum
  • 13
Przecież takie pytanie w referendum to narażanie bezpieczeństwa państwa.


@bolekndm: Uważasz że bezpieczeństwo państwa jest zależne od tego płotu z dykty?

Powstrzyma helikoptery, agentów, czołgi?
Bo migrantów NIE powstrzymuje - piłą sobie z nim radzą.

Pytanie głupie, ale nie, bezpieczeństwo państwa nie zależy od płotu
@graf_zero: Nie chodzi o płot z dykty, bo jak dostaniesz odpowiedź tak, to blokuje możliwość postawienia np. płotu z cegieł. Co np w przypadku gdyby zaistniała konieczność zrobienia pola minowego? Skoro nie ma zgodny nawet na małe ogrodzenie? To pytanie godzi w bezpieczeństwo Państwa, nawet jeżeli wiadomo jaka będzie odpowiedź, bo pozwla na działanie ruskiej propagandy i dzielenie społeczeństwa.
Przecież takie pytanie w referendum to narażanie bezpieczeństwa państwa. Załóżmy, że wyjdzie, że tak. Co wtedy?


@bolekndm: nic, to nie szwajcaria, wynik referendum nie jest w żaden sposób wiążący
@tanczespiewamrecytuje:

Na liście jest 10, ale następnego dnia po aktualizacji listy, Porty Lotnicze przestały być państwowym przedsiębiorstwem, bo coś tam. Na wiki jest cała historia. Więc jest ich aktualnie 9 o ile nic innego się nie zmieniło. Będzie aktualizacja listy za jakiś czas to zobaczymy ile jest ich dokładnie

Ja tam nie widzę powodu, aby nie móc prywatyzować producenta odzieży ochronnej czy firmę robiącą studnie głębinowe (co nie oznacza, że jestem
@bolekndm @graf_zero panowie, teraz to sam juz nie wiem, cytat z wikipedii:

Referendum jest wiążące, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania. W przeciwnym razie ma jedynie charakter opiniodawczy.

Wiążący wynik oznacza, że referendum staje się podstawą wydania odpowiednich regulacji prawnych i nakłada na organy państwa obowiązek ich wydania

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Referendum_og%C3%B3lnokrajowe#Wynik_wa%C5%BCny_a_wi%C4%85%C5%BC%C4%85cy
@bolekndm: no coż, jezeli suweren zadecyduje to rząd będzie musial wyprzedać majatek narodowy, zburzyc ogrodzenia, podwyzszyć wiek emerytalny..

a taki huuj, umocowanie prawne i merytoryczne takiego ogolnikowego referendum jest zerowe, marnowanie czasu i pieniedzy. To jest partyjna hucpa, bardziej "wyborcza boczna scena" poparcia dla PIS, zamiast tych pytan mogloby byc jedno równe adekwatne "czy uwazasz, że pis robi dobrze a unia i opozycja mają sie nie wpie_dalać" i by na jedno
@bolekndm wszystkie pytania są skonstruowane pod partie. lokale wyborcze w małych miejscowościach i przy kościołach. Taki głupi wiejski dziadek omamiony TVP idzie do urny, czyta pytania i myśli sobie o ten dobry PiS tak chcę jak ja wiec zagłosuje na nich. Zwykła manipulacja. Podejrzewam że pytania referendalne będą podawane do ręki jako pierwsze żeby jehl przeczytane najpierw i skojarzyć z jedyna słuszna partia. Czysty komunizm, manipulacja, dyktatura i obłuda. Nigdy nie było