Wpis z mikrobloga

@pastaowujkukredyciarzu bo wykopek jak wziął kredyt 500k na kurnik 44 metrów i ma do oddania teraz 1,2 miliona z odsetkami to porownuje to co kupił do tych ogłoszeń widmo jak np. mieszkanie w cenie 18k/m2 w Łodzi, którymi zalane są portale z ogłoszeniami jak otodom czy olx.

Umysł ludzki tak działa, że szuka uzasadnienia swoich wyborów stosując wybiórczość przy porównywaniu, zwykle w jedną stronę więc jak ma 100 podobnych mieszkań to będzie
@pastaowujkukredyciarzu: najbardziej podrożały kawalerki i małe dwupokojowe. Na przełomie 2019 i 2020 roku szukałem kawalerki w Szczecinie. Z powodu pandemii i mojej wyprowadzki do innego miasta do wspomnianej transakcji nie doszło. Oglądałem mieszkania ~30m2 za 180k do remontu i za 210k do zamieszkania. Wszedłem teraz na otodom - pierwszych nie ma w ogóle, a te drugie na tej samej dzielnicy, nawet przy tej samej ulicy, są wystawione za 290-310k.
Jestem w
@pastaowujkukredyciarzu: Brat kupił mieszkanie w bardzo fajnej lokalizacji w Wawie przy metrze w 2015 roku za 9700zł/m2, ja kupiłem jesienią 2022 za 14500zł/m2 w tym samym bloku (oba rynek wtórny i w sumie podobny stan). +50-60% poszło rzeczywiście, ale nie x2/3