Wpis z mikrobloga

Jak można tutaj przeczytać (przykład kolejnego zakrzywiania rzeczywistości) "1 USD = 100 RUB oficjalnie, rzeczywisty kurs to 400-500". Dajcie proszę mi namiar (a w zamian przeleję wam kwotę w zł równą waszemu najlepiej punktowanemu wpisowi * 200 ;) ) gdzie można wymienić dolary po tym "rzeczywistym" kursie. Już w tym tygodniu tam jadę i do końca roku będę kwalifikował się na listę Forbesa :) Skoro 1 BTC = 2 935 933 RUB ≈ 5 871 USD (po kursie 500) ≈ 24 000 PLN.
#ukraina #rosja #ekonomia #heheszki
Pobierz SawyerJ - Jak można tutaj przeczytać (przykład kolejnego zakrzywiania rzeczywistości)...
źródło: BTC RUB
  • 16
ak można tutaj przeczytać (przykład kolejnego zakrzywiania rzeczywistości) "1 USD = 100 RUB oficjalnie, rzeczywisty kurs to 400-500"


@SawyerJ: Wykopki są odklejone od rzeczywistości. Oficjalny kurs to oficjalny kurs i po takim kursie np NBP wymieni papierowe ruble. Skąd się tym dzieciakom wzięło, że prawdziwy kurs to 400-500 to już chyba ich tajemnica. Po oficjalnym kursie można płacić w sklepach internetowych np w Chinach. Oczywiście najpierw musisz mieć te ruble. Bo
@nosil_wilk_razy_kilka: Zgodnie z twierdzeniami wielkich ekonomistów, którzy nas zaszczycają tutaj swoją obecnością, nic nie stoi na przeszkodzie żeby łatwo mnożyć x4 czy x5 swój majątek (że też mimo swej przenikliwości sami na to nie wpadli) :) na szczęście wpadłem na to ja. A jacyś tam eksperci z całego świata piszą książki na ten temat, a tu wystarczy trochę chłopskiego rozumu.
Pobierz SawyerJ - @nosilwilkrazy_kilka: Zgodnie z twierdzeniami wielkich ekonomistów, którzy ...
źródło: 20486-strategie-arbitrazowe-na-rynku-opcji-indeksowych-w-polsce-katarzyna-krolik-koltunik
@SawyerJ: Jeżeli nikt poza tobą nie będzie chciał się bawić twoimi papierkami to wartosc tych papierków będzie tylko w twojej głowie. Więc gdy wymienisz swojego shitkojna na bilion shitrubelków to w gronie bawiących się w papierki nadal będziesz osobą z którą nikt nie bawi się w papierki.
@Szinako: Nie byłoby problemu z wymianą dolarów w Rosji. Sam się jakiś czas temu zdziwiłem, że Amerykanie podróżują do Rosji w celach turystycznych mimo wojny (chociaż trochę większym zdziwieniem było to, że i Ukraińcy tam jeżdżą i poza pytaniami na granicy nie mają więcej problemów). Więc gdyby były nawet 1% różnice (po prowizjach), to ludzie by zarabiali na tym. Jedziesz tam, wymieniasz USD na RUB i nawet jak są jakieś restrykcje
@The_Rainman: tego nie wiem, ale wystarczy w google wpisać "moscow rub usd" i strona kovalut pokazuje, że najwyższy kurs zakupu ma "MB Bank 97,00 | 107,00", a tutaj kanadyjska strona wymianu walut https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=1&From=RUB&To=USD i 1USD=98,94RUB

@wykopyrek: nie wiem na ile to prawda, ale takie ceny samochodów się tam nie zmieniły znacząco (może 1 msc temu pisałem o tym we wpisie odnośnie tego co nadal jeździ na ich drogach).
przeciętny rusek za 500 rubli może kupić dóbr wartych $1.


@wykopyrek: Co to za gwałt na logice xD. Rusek za 500 rubli kupi znacznie więcej. Ja wiem, że lubicie propagandę, ale bez przesady. Wejdź sobie na yt i masz masę vlogów z Rosji z widocznymi cenówkami w sklepach. Ceny są niższe niż w Polsce po przeliczeniu. Ceny do zarobków to inna sprawa.
Ja wiem, że w propagandzie to w Rosji się
Rusek za 500 rubli kupi znacznie więcej.


Może kartoszków. Wszystko produkowane z importowanych komponentów podlega cenom rynku. Nawet chińszczyzna.
Nikt nie ma nad ruskimi litości, kto może ich łoić na pieniądzu to robi to z uśmiechem od ucha do ucha.

Ja wiem, że lubicie propagandę,


Nie należę do rodziny królewskiej, możesz do mnie mówić w liczbie pojedynczej.

ale bez przesady. Wejdź sobie na yt i masz masę vlogów z Rosji


Aha. Vlogi
Aha. Vlogi ruskich jutuberów. ( ͡º ͜ʖ͡º)-


@wykopyrek: Uwielbiam was sami nie sprawdzicie, ale powielacie takie bzdury. Masz tutaj ruskiego pajeta
https://youtu.be/_ZyZYgKQkPI
Tutaj kolejnych ruskich pajetów
https://youtu.be/yNHWe4A7uyI
Zobacz ile ruscy się musieli namęczyć żeby wszystkie cenówki pozmieniać. Masakra że im się chciało. Kto uwierzy że w Rosji można kupić 10 jajek za lekko ponad 2zł xD. Hehe wszystko to propaganda bo
Uwielbiam was


W Polsce nie zwracamy się do nikogo per „wy”/„was”.

Kto uwierzy że w Rosji można kupić 10 jajek za lekko ponad 2zł xD.


No, jaja, kartoszki, nawet chleb z ukradzionego zboża, to na pewno będzie tanie.

A teraz poszukaj PRZECIĘTNEGO ruska, a nie takiego z Moskwy. Ile on kupi jajek za tego dolara.

Hehe wszystko to propaganda bo przecież w Rosji już nic nie ma. Nawet ocet wykupili ze sklepów,
A teraz poszukaj PRZECIĘTNEGO ruska, a nie takiego z Moskwy. Ile on kupi jajek za tego dolara.


@wykopyrek: A myślałem, że głupota ma granice. Rusek nie z Moskwy za jednego dolara (przeliczeniowo) kupi więcej niż w Moskwie. Nie wiem, czy rozumiesz, ale na całym świecie największe miasta/stolice mają wyższe ceny niż prowincje. A jak już przeliczymy jednego dolara na ten wasz prawdziwy kurs, czyli 400-500 rubli to się okaże, że za
nie czytasz co się do ciebie pisze, to po co do ciebie pisać?


@wykopyrek: Skończ już. Pytasz ile rusek kupi za dolara z prowincji. Według oficjalnego kursu jest to 100 rubli. Według nieoficjalnego aż 400 rubli. Bez znaczenia, na prowincji za 100 rubli kupisz więcej niż w Moskwie. Raczej każdy to rozumie. Ale widocznie Ty masz jakiś problem z logicznym myśleniem.