Wpis z mikrobloga

tylko co tam jest takiego trudnego do ogarnięcia, żeby zwykły człowiek nie mógł tego sam ogarnąć?


@wooster: nie ma nic trudnego tylko trzeba właśnie czasu aby to ogarnąć,
czyli robić pół roku tę łazienkę po godzinach, tracić trochę materiału, zniszczyć trochę płytek podczas nauki, nakupić narzędzi, itd.. cały czas przez te pół roku mieć ją w głowie i się zastanawiać czy to lepiej czy tak robić, a może w ten sposób,
@Pandillero Tak, tylko to zwiększa popyt na takie usługi i ceny idą w górę, a później zdziwienie na wykopie, dlaczego wszystko takie drogie, szczególnie budowa/wykończenie domu. Dodaj do tego pogardę dla osób pracujących fizycznie (przypomnij sobie komentarze pod wpisani o płacy minimalnej) i się okazuje że, o wiele łatwiej znaleźć magistra do pracy niż specjalistę, który ma fach w ręku.
Tak, tylko to zwiększa popyt na takie usługi i ceny idą w górę


@Marek_Licyniusz_Krassus: co nie zmienia faktu, że nadal dasz radę znaleźć kogoś kto zrobi taniej w tydzień niż ty jak sobie weźmiesz tydzień urlopu. Do drugiego zdania się nie odniosę bo to wznoszenie chochoła.
@DzonySiara: pa co tu sie dzieje: mistrzowie kafelkarstwa i glazurnictwa, hydraulicy, elektrycy sie wypowiadają. Nie widziałem że tu tyle fachowców od wykończeniówki na wypoku.
tylko co tam jest takiego trudnego do ogarnięcia, żeby zwykły człowiek nie mógł tego sam ogarnąć? ułożyć płytki na ścianie,


@wooster: Ułożyć, żeby było ułożone to pewnie dasz radę i po kielichu ze śwagrem. Ale akurat z racji na pracę dużo budowlańców miałem przez ostatnie 3 lata i powiem jedno. Wbrew pozorom to nie jest takie hop siup a dokładność czy doświadczenie robią swoje i to serio widać. Ułożyć płytki wielkoformatowe
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

jak chcesz fakture to 20% drozej bedzie

No to normalne, czy sam wolałeś na czarno.
Ale działalność mają, ZUS trzeba płacić, samochód, narzędzia, więc pieprzenie o jakichś 8k.
Ja tam prawie wcale nie robię bez, jak mam opuścić 20% to wolę mieć to legalnie na koncie