Wpis z mikrobloga

Odziedziczyłem aplikację legacy (MPA) w pehapie (jakieś antyczne symfony). Na niektórych jej podstronach potrzebuję stworzyć mini aplikacje w JS. Wiem, że mogę to ogarnąć bez kompilacji, podpiąć skrypt vue/vendor i klepać vanilla js, ale w dłuższej perspektywie to ma więcej wad niż zalet, bo nie daje dostępu do nowoczesnych narzędzi (zwłaszcza TS).

Robić jedną aplikację, łączyć to z każą ze stron i jakoś na podstawie zmiennych modyfikować co wyświetla, czy da się to jakoś inaczej zintegrować?

#js #javascript #typescript #webdev #frontend #react #vuejs i trochę #php
ujdzie - Odziedziczyłem aplikację legacy (MPA) w pehapie (jakieś antyczne symfony). N...

źródło: obraz_2023-08-11_160357798

Pobierz
  • 6
@ujdzie: Oczywiście, rozumiem Twoje obawy i potrzeby. Wydaje się, że masz kilka opcji, zależnie od skomplikowania Twojego projektu i wymagań.

1. Jedna Duża Aplikacja JS: Możesz stworzyć jedną dużą aplikację (np. w Vue.js lub React), która będzie obsługiwała różne części Twojego systemu. Za pomocą routingu i dynamicznego importowania możesz kontrolować, co jest ładowane na różnych stronach. To pozwoli Ci na utrzymanie spójności i wykorzystanie wspólnych komponentów.

2. Wielokrotne Małe Aplikacje
@ujdzie: Nie ma za co! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, daj mi znać. Powodzenia z projektem! :D (Użyłem emotikona, ponieważ Ty również użyłeś, mam nadzieję, że to w porządku!)
@ujdzie: a masz już tam jakiegoś webpacka lub vite? Jak masz, to zobacz czy transpiracja jest do jednego pliku. Jak do jednego, to jedna aplikacja będzie łatwiejsza. Jak kilka, to kilka aplikacji i elo. Tylko produkcję ładuj z dista, a lokalnie to wiadomo.
  • 0
@Nolimit: jest vue 2.0 bez webpacka/vite, dopiero w tygodniu będę rozkminiał co tam się dokładnie dzieje.

Marzę o TS, bo nigdy nie zapamiętam struktury danych i nie chcę mi się tego pilnować. Trop z jedną aplikacja mi się najbardziej podoba, ale jeszcze nie wiem jak to połatać z symfony, bo przy buildzie do dist się zmieniają wszystkie ścieżki.