Wpis z mikrobloga

Troche się cykam zmienić pracę bo mam ciepła korpoposadke z wygrzanym stołkiem (spokojna praca od 2 lat, w poprzedniej pracy ostry #!$%@? też dwa lata). Boję się ze się zdezaktualizowałem prze, ten ostatni ponad rok tutaj. Nie klepiemy nic odkrywczego tylko zwykły crud więc poznanie technologii (nie pelne bo apka jest gigantem) zajęło mi parę miesięcy a tak to teraz od ponad roku odcinam kupony i siedzę na tyłku po pracy i w pracy. W sumie to odkąd pracuje komercyjnie to nie rozwijałem się w domu (na początku jedynie). W pierwszej pracy był mega #!$%@? który oprócz tego że byl rozwijajacy to tez bardzo męczący. Tutaj jest na odwrot, jeden task na sprint i wyjebongo. Moją motywacja do zmiany jest kwestia finansowa (chciałbym 16-17k brutto) i fakt ze mnie znudzila ta nasza apka i mi sie juz nie chce nad nia siedzieć. Tylko czy dla średniaka jest miejsce w innych pracach? Trochę malo ofert jest, ja też nie jestem najświeższe, trochę się cykam xD planuje tutaj zostać do końca roku bo mamy premie roczne i są dosyć wysokie więc chce ją zabezpieczyć a potem od stycznia szukać nowego pracodawcy. Jakieś tricki jak pozostać up to date z technologiami? Nie zawsze chce mi się siedzieć po pracy bo mam też inne rzeczy do roboty. Teraz na pewno przeglądnę oferty przez ten czas, obadam jakie frameworki czy technologię tam sa i się z nich poduczę żeby zwiększyć szanse na rynku pracy. Angielski u mnie jest średni, bardziej fluid niż fluent i też chce to podciągnąć bo to wazny skill nie tylko w pracy. #pracait #programowanie #programista15k #korposwiat #dotnet #csharp
  • 7
@DeathDust98: jak chcesz zwiekszyc szanse to kubernetes/kafka/cloud

ja na twoim miejscu sprobowalbym OE, skoro masz luzy w pracy to mozesz brac druga prace, i zobaczyc jak ona wyglada.

obecnie czasy sa ciezkie i ryzyko duze ze zostaniesz bez projektu nawet jak cie przyjma do nowego (zawsze moga cie zwolnic po miesiacu bo niedostali kasy od sponsora)
(chciałbym 16-17k brutto)


@DeathDust98: nie za mało? Tutaj mówią, że dla mida to czy się siedzi, czy się lezy, czy pracuje 4h dziennie czy 8h to 150zl/h się należy, co daje 25k netto B2B, z małym ZUSem i ryczałtem 12% to jakieś 21k na rękę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)