Wpis z mikrobloga

Gra ktoś może na PS5 przy użyciu klawiatury i myszy?

Podłączacie do tv,monitora, pc ? Oceniacie tak jakbyście grali na prawdziwym PC czy jest gorzej ?

Rozkminiam by postawić PS'a na biurku i podłączyć pod lapka by pograć na myszce i klawiaturze w strzelanki z pierwszej osoby, pad w tego typu grach dla mnie jest bleh.

#playstation5 #gry #komputery #xbox
  • 7
@sarvel: na xboxie tylko jakieś 30 gier wspiera klawiaturę i mysz. Strimując na laptopa, musiałbyś i tak podłączyć klawiaturę i mysz bezpośrednio do konsoli, więc jeżeli nie masz osobnej klawiatury i myszy poza tymi laptopowymi to nie pograsz. Naucz się grać na padzie, albo zrezygnuj z konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sarvel: testowałem w codzie, podłączyłem na usb dongle od myszki i klawiatury i od razu wszystko działało bezprzewodowo. Może da radę nawet bez dongla, nie testowałem.
Gra się normalnie, ale już się nie rozłożysz na kanapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sarvel pierwsze primo, do laptopa nie podłączysz hdmi z xboxa bezpośrednio, chyba, że masz ten mityczny laptop z wejściem hdmi który chyba nie istnieje.

Możesz albo podpiąć monitor albo próbować streamingu z xboxa poprzez wifi.

Co do tego czy po wifi odrazu wykryje klawiaturę w grach ją obsługujących to niewiem, wydaje mi się, że nie i i tak by trzeba było ją podłączyć do xboxa ale może coś pozmieniali.

No i pomijając,