Wpis z mikrobloga

Cześć, zacząłem poszukiwania telewizora i chciałbym się doradzić Was Mireczki

Sytuacja jest taka, że szukam czegoś z przedziału 55-65". Telewizor będzie stał matrycą w stronę okien, niestety pomieszczenie przechodnie i w kształcie łuku i nie ma możliwości innego postawienia. Będzie stał na szafce RTV i oglądany będzie zarówno z naprzeciwka jak pod lekkim kątem z odległości 2-5 m. Głównym przeznaczeniem będą serwisy Netflix, Prime, YT, czasem kanały "kablowe" a całkiem sporadycznie PS5 (mam do niej monitor, nie mam ciśnienia na podpinanie pod TV). Średnio telewizor będzie działał dziennie 3-6h. Głośniki nie muszą być najwyższej klasy gdyż posiadam soundbar, natomiast fajnie jakby jakoś tam dawały radę. Jeśli chodzi o obraz, to 4k 100 hz.

Zapatruję się na model Philips The One 55PUS8807/12. Zwykły led z matrycą IPS na Androidzie 11. Za dopłatą 800 zł jest jego 65" odpowiednik, z tym, że tam matryca jest VA i ma niższy ppi (81 w mniejszym i 68 w większym).

Jest jeszcze Philips 55OLED707/12, który oferuje 1 port usb więcej(kompletnie bez znaczenia), dwa głośniki więcej i wiadomo, inną technologię obrazu, ale tu jest dopłata 1700 zł.

Interesuję się tymi modelami ze względu na 3 stronne ambi, które do mnie przemawia, ale rozważę też inne propozycje, jeśli ktoś z Was zasugeruje w okolicach 4000 za Leda.

#elektronika #telewizory #rtv #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 4
@Kaaziiu: Jeśli będziesz oglądał pod kątem to matryca VA raczej odpada. Mam 50PUS8804 na matrycy VA i z odległości ok. 3 metrów od tv i 2 metry w bok widać gorszą jakość. Z drugiej strony fachowcy twierdzą że matryca VA daje lepszą czerń i lepiej nadaje się do oglądania filmów i seriali. To okno za plecami może być największym problemem. Nie wiem czy nie obędzie się jakichś zasłonek.
@Gieekaa: mam obecnie starszego Lg 49lh615v w takim samym ustawieniu i w sumie tragedii nie ma jeśli chodzi o światło, wiadomo, w mocno słoneczny dzień widoczność bardziej ograniczona, kwestia czy tyczy się miedzy 55 led a oled, czy faktycznie warto dorzucić do tego prawie 2 koła