Wpis z mikrobloga

Eh. Kocham swoje szczęście. Zwolnienie z podatku dochodowego weszło w życie w dniu moich 26 urodzin. Teraz z dziewczyną ciułaliśmy kasę na domek (lekką ruinę) i kupiliśmy go w zeszłym roku. Mieliśmy brać kredyt na remont. Teraz wchodzi kredyt 2%, na który dzięki temu już się oczywiście nie kwalifikujemy, a dzięki któremu cała budowlanka zdrożeje. Nie mam już siły w tym kraju.
#nieruchomosci #ekonomia #gorzkiezale
  • 66
  • Odpowiedz
@RedBulik: Może niekoniecznie w kontekście nieruchomości, ale przypomina mi się, że 500 zł na drugie dziecko weszło w momencie kiedy moja starsza siostra skończyła 18 lat, a 500 zł na pierwsze dziecko weszło w momencie kiedy ja sam skończyłem 18 lat, więc szczęście też całkiem spore :)
  • Odpowiedz
@My5z0n: a moze to swiadomy wybor? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpalaczBenzyny - Masz rcje. Nie ma to jak zmuszac kogos do czego co niby ma byc zwiazane z uczuciem. #!$%@? debilizm nad debilizmem. To tak jak sie obudzic rano i dostac dziecko na wychowanie, bo inaczej bedziesz placic wieksze podatki!
  • Odpowiedz
@cyb3rm4n: jakie oczucie? żali się, że nie ma administracyjnych przywilejów które związane są z administracyjnymi czynnościami,
np. chce się rozliczać wspólnie z małżonką to chyba powinien tę małżonkę formalnie posiadać, he?
nie trzeba pałać żadnym uczuciem, nikt w US tego nie sprawdza czy miłość kwitnie

może jeszcze 500+ nie mając dzieciaka? albo dlaczego nie mogę rozliczać się na podatku liniowym nie mając założonej działalności? nie chcę zakładać bo wolę etat a
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec. Nie mowilem ze chce sie rozliczac z malzonka, to raz. Dwa, dlaczego masz administracyjny przywilej rozliczania sie wspolnie z malzonka a nie mozesz miec go do rozliczania sie bedac w zwiazku nie formalnym? Bo co? Bo gorszy jestem? NIe, ja Ci odpowiem. Rozliczenie z malzonka nie jest dla Ciebie. Jest dla Panstwa ze jak fikniesz koziolka podatkowego czy innego to do dupy zabiora sie
  • Odpowiedz
@cyb3rm4n:

Mozesz miec gorzej :)


Chłop ma mieszkanie za darmo i jeszcze narzeka. Są tacy jak ja (singiel po trzydziestce), którzy nie dostali nic ani od państwa bo nie załapałem się na żaden socjal nigdy czy tam obniżenie podatków, ani od starych i w dorosłe życie wkraczałem z debetem 1000 zł na koncie i wynajętym pokojem
  • Odpowiedz
@RedBulik: Łączę się w bólu. Zaczęliśmy budowę w czasie największych podwyżek. Praktycznie wszytkie materiały kupione na szczycie cen. Przepłacone w ch#@, prawie całe dotychczasowe oszczędności poszły się rypać, przeciągnięte prace. Ale przynajmniej dom stoi i można w nim przebywać.
  • Odpowiedz
Rozliczenie z malzonka nie jest dla Ciebie. Jest dla Panstwa ze jak fikniesz koziolka podatkowego czy innego to do dupy zabiora sie jej.


@cyb3rm4n: no przecież dokładnie o to chodzi, to co się dziwisz?

płacisz wyższe podatki jako pewne ubezpieczenie na wypadek tego, że nie ma do kogo się dobrać do dupy jak wywiniesz jakiś numer,

Chcecie sie rozliczac razem, kosztem odpowiedzialnosci za siebie i swoje #!$%@?? Dostaniecie prawo dziedziczenia w
  • Odpowiedz
@RedBulik: Ktoś ma w tym kraju dwójkę dzieci, poświęca im dużo czasu, zarabia i finansuje zajęcia, wyjazdy, wakacje, planuje że oboje pójdą na studia na prestiżowy kierunek jak medycyna czy mechatronika.

To i tak jest gorszy jak para patusów co ma dozór kuratora i wysrała 3 gówniaki z których jedno siedzi w poprawczaku bo 2 jest mniejsze od 3.

W tym kraju rodzina która ma 12 dzieci ma taką samą "motywację"
  • Odpowiedz
@RedBulik: Dokładnie to samo, zwolnienie z podatku weszło miesiąc przed moimi urodzinami, mieszkanie kupiliśmy 3 lata temu i teraz cyk kredyt 2%. Słuchaj, może i nie załapaliśmy się na kredyt, ale za to załapaliśmy się na podwyżkę stóp procętowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz