Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki
Za kilka dni ruszamy z murami parteru i zacząłęm się rozglądać za stolarką okienną ale mam zerowe pojęcie o tym rynku.
Zbieram porady na co zwracać uwagę, jakie profile/szyby warto wziąć pod uwagę. Czy warto dopłacać do ciepłego montażu i wszelkich tych usprawnień. Może macie do polecenia jakąś firmę z okolic Łodzi ?

#budujzwykopem #lodzkie #budownictwo
  • 11
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: Oknoplast krakow albo drożej Vetrex jak PVC. Z tych dwóch raczej nie kupisz kiepskich okien.

Czy warto dopłacać do ciepłego montażu i wszelkich tych usprawnień


@mam_horom_curke: ciepły montaż albo montaż warstwowy to nie ekstras tylko podstawowy wymóg prawidłowego montażu okien, tak zwanego szczelnego montażu.

Okna mają być zamontowane na twardych podwalinach jak purenit, klinaryt. Ciepłe parapety z xps lepiej sobie darować (info od firmy montującej okna) bo potrafią nie
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: weź wycenę dużych okien w pvc i Alu i porównaj. Moim zdaniem szczelny montaż można samemu (sporo oszczędzając) zrobić płynnymi membranami. Jak najmniej profili, słupków(szczególnie w dużych oknach). Szerokie rolety np 290x230 mają głębokie skrzynki które nie mieszczą mi się pod styropianem 20cm. Wybierz kolor uszczelek i cieplej ramki żeby pasował(szary, czarny, brązowy) Drzwi balkonowe (kuchenne) też można wsiąść z niskim progiem. Okna dachowe najlepiej tylko plastikowe pvc.
  • Odpowiedz
Mamy w projekcie drzwi 240 x 240 przesuwne ale gość z jednej firmy zasugerował powiększenie otworu na 270 cm i zrobienie 3x90 i 2 skrzydła dać ze słupkiem przesuwnym. Wg niego jest to tańśze i bardziej praktyczne bo jest 180 cm prześwitu a nie ~120 jak w przesuwnym. Warto w to iść ? HST wydaje się być wygodniejsze
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: sprawdź rozmiary okien i drzwi tych bardzo dużych jeśli takie masz. Powyżej jakiejś powierzchni trzeba grubsza szybę i cena leci nieproporcjonalnie w górę. Na etapie budowy można jeszcze zmienić rozmiary otworów. Najlepiej dać do wyceny Kunis sensownego kto podpowie co warto zmienić.
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: jak tylko będziesz mieć dużo miejsca w środku żeby te otwarte drzwi balkonowe zmieścić(nie może sofa lub stół blokować) i nie potrzebujesz bezprogowego rozwiązania to warto to przemyśleć. Ja gdybym chciał zaoszczędzić to wybrałbym jedne drzwi otwierane 90 z niskim progiem i obok duży fix 180.
  • Odpowiedz
@mam_horom_curke: profile maja drugorzędne znaczenie liczy się firma która je składa i tkwi tam diabeł.
Druga sprawa dużo ważniejszy od samych okien jest montaż, bo całe zalety okien może przekreślić.
trzecia sprawa ciepła podwalina
Jeśli masz rekuperacje zastanów sie czy wszędzie potrzebne otwierane okna

Pamietaj oknami premium mogą być aluminiowe, drewnane lub aluminiowo drewniane pcv to są słabe lub średnie, niektóre dobre ale premium nigdy
  • Odpowiedz