Wpis z mikrobloga

Ciekawe, czy ktoś podziela moje wnioski z kilku lat jazdy autem.
A mianowicie, kiedy trzeba kogoś przepuścić, ustąpić pierwszeństwa czy wpuścić auto na "zamek błyskawiczny" - w zasadzie nigdy mi się nie zdarzyło, aby kobieta to zrobiła.
Nigdy nie wpuści, jak jedzie w korku to tak bardzo na zderzaku, żeby nikt inny czasem nie włączył się do ruchu przed nią.
Jak jest wąska droga i zjedziesz na pobocze, aby ktoś z naprzeciwka mógł przejechać swobodnie i jak okaże się, że to baba - nigdy ci za ten gest nie podziękuje.

Wydaje mi się, że to jest pokłosie tego, że kobietą się dawniej i do dziś zawsze ustępuje, przepuszcza, otwiera drzwi itd
i one zwyczajnie są nieświadome tego, że one też mogą ustąpić, przepuścić czy coś.
Co myślicie?

#samochody #polskiedrogi #logikarozowychpaskow #kobiety #p0lka
dddobranoc - Ciekawe, czy ktoś podziela moje wnioski z kilku lat jazdy autem.
A miano...

źródło: 100012baba-za-kolkiem

Pobierz
  • 200
  • Odpowiedz
@dddobranoc: Bo kobiety uważają, że wszystko im się należy i że są księżniczkami, które każdy musi przepuścić i ustąpić, a one za to dziękować nie muszą bo to jest naturalne wobec nich, a one same nikogo nie przepuszczają i ustępują.
  • Odpowiedz
@dddobranoc: #!$%@?, opisałeś dokładnie w 100% moje spostrzeżenia z kilku lat. Nie spotkałem ani jednej kobiety za kółkiem, która by mnie wpuściła "na zamek", zawsze jadą zderzak w zderzak aby nikt im się nie #!$%@?ł
  • Odpowiedz
@dddobranoc a i dodatkowo, wiele razy zauważyłem (nawet samemu już stojąc przed przejściem dla pieszych) że one nie ogarniają co się dzieje na poboczu, są tak zafixowane jazda na wprost że nie obchodzi ich życie innych ludzi xd
  • Odpowiedz
@dddobranoc: Trochę tak chociaż zdarzają się wyjątki. Natomiast do tej pory nigdy nie miałem porąbanej baby która by musiała udowodnić wszystkim dookoła jak super jeździ i koniecznie by się ścigała żeby mnie nie wpuścić albo blokowała złośliwie pas czy próbowała wyhamować z jakiegoś durnowatego powodu o którym tylko ona by wiedziała.

Agresywnych babek za kółkiem zwyczajnie jest znacznie mniej niż facetów.
  • Odpowiedz
@Golfinho: coś w tym jest. Moja na szczęście nie prowadzi ale siedząc obok nigdy nie idzi tego co się dzieje dookoła, sarna, dzik, zając borsuk… widziałaś? Nie …¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@dddobranoc: 2 razy dziennie muszę wyjeżdżać z parkingu w lewo na ruchliwą ulicę... chyba muszę potwierdzić to co mówisz XD

co więcej tylko jedna grupa ludzi zatrzymuje auto na wyjeździe, mimo że przed nią korek na kilometr a z drugiej strony nic nie jedzie
assninja - @dddobranoc: 2 razy dziennie muszę wyjeżdżać z parkingu w lewo na ruchliwą...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
Co myślicie?


@dddobranoc: Jesteś pieszym, dochodzisz do przejścia ale jeszcze daleko. Widzisz sznur aut więc dostosowujesz krok do tego by przejść za ostatnim autem, żeby sobie spokojnie przejechali. Dochodzisz do przejścia ale jeszcze jest sporo metrów. Ostatnie auto ze sznura się zbliżą. Zwalniasz jeszcze bardziej bo za nim jest pusto samochody sobie przejeda ty na spokojnie przejdziesz. Ostatni samochód się zatrzymuje.


Ale jak jest pierwsza w "sznurze" to się nie zatrzyma.
  • Odpowiedz
  • 12
podobna sytuacja na ekspresówkach/autostradach gdy ktoś z pasa rozbiegowego próbuje się włączyć do ruchu. Widzę juz z daleka taki samochód to jeśli mam lewy pas wolny to od razu zmieniam i wracam zaraz po wyprzedzeniu tego który się włącza do ruchu. Kilka razy już widziałem że ktoś blokuje prawy pas mimo że może płynnie zjechać na lewy i zawsze to jest kobieta. To samo gdy ja próbuję wjechać z rozbiegowego pasa. No
  • Odpowiedz
@dddobranoc są zbyt tępe by się domyślić. Często to widuję np. stojąc w korku lub bardzo powolnym ruchu, zerkam w lusterko i np. widzę motocykl, to cyk trochę zjadę by mu łatwiej było śmignąć, widzę, że kilka aut z przodu też to widzi i też nieco miejsca zrobi, aż.... trafi na babę no i tu ni #!$%@? nie ruszy.
  • Odpowiedz
@dddobranoc kiedyś moja ex prowadziła i GPS mówił jak ma jechać. Przejechała skrzyżowanie gdzie miała skręcić i z ryjem do mnie ze czemu jej nie powiedziałem, że nie zna tego miasta, a ja tu już kiedyś byłem. Więc tak, ten ich słynny multitasking ogranicza się do jednej czynności oprócz oddychania ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz