Wpis z mikrobloga

Siema mirki! 3 miesiące temu przeszedłem z xboxa na #pc i karta którą wybrałem okazała się zbyt słaba xD
Mianowicie mam:
RTX 3060 12GB OC
32gb ram
11400F
Zasilacz Elementum 2 550W

Na co byście polecali zmienić? Oczywiście bez wymiany zasilacza. Karty bym szukał używki z gwarancją i chciałbym się zmieścić w 2000zl (im mniej tym lepiej ale żeby mieć conajmniej 30% większą wydajność). Raczej celowałbym w jakiegoś radeona (przy zakupie 3060 naoglądałem się filmików jak ludzie chwalą DLSS a okazało się strasznym gównem xD)

#pcmasterrace #pc
  • 9
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Serio, w każdej grze w której można odpalam dlss, lubię jak jest cicho i karta ledwo sobie chodzi. Teraz gram w nowego Baldura na skalowaniu do 1440p i włączonym DLSS na jakość, lock fps na 60 i karta żre góra 100w mocy - a efekt lepszy niż w 1080p i włączonym AA.
  • Odpowiedz
@L3gion: do fhd? 3070 spokojnie wystarczy, 6700/xt się nie opłaca (chociaż widzę, że coś ceny spadły bo niedawno jeszcze pod 2k podchodziły używki), 4070 za drogi, 6800 najlepiej szukać.
@Nalcor: ja już nie mogę patrzeć na fhd, 4k z dlss na średnich bez żadnych AA i innego szajsu oprócz HDR i jestem zadowolony (gram na 3070).
  • Odpowiedz
@L3gion @ReeceWithouterpoon tak czy siak zdecydowałbym się na rx6800. Ogólnie na 3060 też nie mogę powiedzieć złego słowa ALE ( ͡º ͜ʖ͡º) większość gier działa (nie dropi klatek poniżej 75) na ultra w 1080 nawet z raytracingiem. Zaczyna sie dławić w 2K a np. Taki bf2042 wyglada tragicznie w 1080. I tak w niego nie gram ale lepiej mieć zapas niż na styk xD
  • Odpowiedz