Wpis z mikrobloga

@Shagal: A skąd ci przyszło do głowy, że ogół ludzi jest zafiksowany na tym, że "państwo go łupi"? Ja na ten przykład wolę, żeby z części pieniędzy, które wypracowuję, i które są "łupione przez państwo" były opłacane np. biblioteki, a nie żeby trafiały one do córki Janusza biznesu, jakiegoś lokalnego Memcena w nieco starszej wersji, która będzie je przepalać w najnowszym BMW, bo tak w praktyce wygląda uwolnienie od "państwowego ucisku
pomijając czy gadanie Mentzena ma sens


@Shagal: No właśnie nie powinno się tego pomijać. Tu raczej nie chodzi o hejtowanie ludzi którzy nie chcą być łupieni przez państwo tylko o wyśmiewanie tych co bezrefleksyjnie łykają mentzenowe mundrości niczym karasie gówno i wierzą że jak on będzie przy korycie to nagle wszystko się odmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
@Shagal: Nie przeszkadza mi ogólnie redystrybucja, bo jest to normalna rzecz w każdym cywilizowanym kraju. Natomiast to co robi w tym zakresie pis już mi przeszkadza, bo to jest prostacki klientelizm, a nie budowanie sprawnego, nowoczesnego systemu wpływającego na zaufanie obywatela do państwa i identyfikowanie się z nim. Jednak ponieważ redystrybucja mi nie przeszkadza, nie czynię i nigdy nie czyniłem z samego 500+ naczelnego argumentu przemawiającego za tym, żeby #!$%@?ć pis
@Shagal:

pomijając czy gadanie Mentzena ma sens, to hejtowanie kogoś kto nie chce być lupiony przez rozrzutne państwo to jest jakaś forma postawy "na złość babci odmrożę sobie uszy".


To czemu nie głosują na Nowoczesną, tylko na Konfederację, gdzie połowa partii to nacjonaliści, którzy kochają rozdawnictwo?
@strfkr: widziałem kilka wystąpień ich lidera, Petru i nie zauważyłem żeby wypowiadał się w tym temacie. Głównie głosi antykonfederackie hasła. Rozdawnictwo ze strony członków konfy? Co konkretnie masz na myśli?
  • 1
@Shagal: Tragedią jest właśnie to, że ludzie głosujący na Konfederację patrzą tylko na ten aspekt, a nie biorą pod uwagę całości ich programu.
Ujawnianie kłamstw polityków to nie jest hejtowajie wyborców. Warto być krytycznym wobec tego kogo się wspiera.
z których żadna nie mówi o tym że zadłużanie państwa to prosta droga do kłopotów.


@Shagal: To mów wprost że jesteś przeciętnym wyborcą który głosuje na partię która mówi oczywistości.
@Shagal: Człowieku, przed chwilą stwierdziłeś że zagłosujesz za zamordystami bo mówią coś tak oczywistego jak to, że zadłużanie państwa nie jest dobre i masz czelność nazywać kogoś lemingiem XD
@Xing77: Dlaczego więc główne partie nie mają w swoich postulatach redukcje wydatków i jednoczesne obniżenie podatków?

To czemu nie głosują na Nowoczesną


@strfkr: A Nowoczesna ma w swoim programie obniżenie podatków? Zlikwidowanie/zamianę w ulgi podatkowe 500+? Jeśli tak - chętnie na nich zagłosuję, podaj tylko jakiś link na uwiarygodnienie tej tezy.

Tragedią jest właśnie to, że ludzie głosujący na Konfederację patrzą tylko na ten aspekt, a nie biorą pod uwagę
@mroznykasztan:

A Nowoczesna ma w swoim programie obniżenie podatków? Zlikwidowanie/zamianę w ulgi podatkowe 500+? Jeśli tak - chętnie na nich zagłosuję, podaj tylko jakiś link na uwiarygodnienie tej tezy


Mam nadzieję, że nie robisz z mordy cholewy i w październiku grzecznie zagłosujesz na jedyną sensowną opcję
strfkr - @mroznykasztan: 
A Nowoczesna ma w swoim programie obniżenie podatków? Zlikw...

źródło: Dd

Pobierz