Wpis z mikrobloga

Japitole, ogólnie jestem testerem automatycznym w #python (testuje elektronikę w automotive), ale w pracy często musimy sobie tworzyć narzędzia czy to w pythonie czy w jakimś innym jezyku, które jeszcze bardziej ułatwiają nam pracę np: wrzucanie wyników, generowanie raportów itp itd i teraz zacząłem się uczyć vue.js z pomocą #chatgpt i nauka jeszcze nigdy mi nie szła tak szybko. Wcześniej podchodziłem do tego z tutorialami na udemy i yt i spoko, coś tam rozumiałem, ale dla kogoś kto nie miał styczności z javascript to była po prostu męczarnia. Teraz tylko wpisuje co chce zrobić i on sam wypluwa dużą część kodu, którą ja mogę sobie jeszcze poprawić. Proszę o prostą zmianę jednego elementu, on mi wypluwa tylko tą zmianę przez co od razu widzę jaka część kodu wpływa na jaki element, a nie musze wertować neta w szukaniu informacji.

Do tego już przeszedłem do integracji vue.js i REST API we FLASK i to jest po prostu magia, jak to potrafi ułatwić pracę. Aktualnie bawię się z danymi giełdowymi, interaktywne wykresy jakieś szukanie informacji o spółkach (bo też jestem inwestorem).

Zawsze chciałem mieć własną stronę gdzie przedstawię swoje CV i jakieś projekciki i to małe marzenie wkrótce może się spełnić :D

Wcześniej nawet nie rozumiałem po co jakieś aplikacje webowe, po co jakieś API, kto to w ogóle wymyśla, a teraz widzę jakie z tego super rzeczy tworzyć, wymieniać dane, jakie ułatwienia w testowaniu automatycznym można z tym robić.
#chwalesie #programowanie
  • 8
@Tytyka jakbyś chciał to jeszcze darmo i sprawnie hostować, to polecam spiąć z Firebase googlowym. CI/CD praktycznie gratis do tego. Integracja z Vue sprowadza side chyba do samej instalacji i... działa.