Wpis z mikrobloga

@MyDevil #mydevil

Cześć, chciałbym u was uruchomić aplikację Strapi CMS + frontend w Nextjs. Od strony deweloperskiej jest wszystko gotowe, baza danych, kod. Kiedy rozwijam aplikację lokalnie na swoim laptopie, tunelując port 5432 do bazy Postgres poprzez ssh, wszystko działa. Kiedy jednak załadowałem kod Strapi na serwer i podałem odpowiedni login i hasło, ciąglę dostaje komunikat password authentication failed for user "X". Aplikację uruchamiam ręcznie poprzez ~/bin/npm run develop.

Na chwilę obecną chciałbym po prostu uruchomić tego CMS, choćby w trybie deweloperskim. W tym celu utworzyłem w panelu administratora stronę typu Node.js ze środowiskiem deweloperskim, bez obsługi DNS, korzystając z darmowej subdomeny usermd.net. Jeśli chodzi o konfigurację Strapi to właściwie zacząłem od tego szablonu i nie zmieniałem w nim zasadniczo nic w katalogu config poza oczywiście zmiennymi środowiskowymi w pliku .env. Żeby uruchomić tego typu stronę na Phusion Passenger skorzystałem jeszcze z tego gista żeby porobić odpowiednie linki symboliczne.

Dopiero zaczynam ze Strapi jak i MyDevil więc dziękuję za wszelkie wskazówki.