Wpis z mikrobloga

@caballo-blanco: https://letmegooglethat.com/?q=baseny+psie+pole+wroclaw

Co chcesz porównać? Odległość do centrum? Zagęszczenie linii tramwajowych? Dostępność szkół i przedszkoli? Możliwe trasy dojazdu?

Która strona Aleja Jana III Sobieskiego?

Psie Pole / Jagodno / Maślice niby są podobne, ale to zupełnie inna bajka.

Jagodno dalej jest niska zabudowa i dopiero rozwijająca się część miasta. Maślice w zależności które bierzesz pod uwagę, część już jest "dorosła" część się dopiero rozbujała, ale masz tam obecnie spore zmiany w
  • Odpowiedz
@caballo-blanco: Psie Pole to właściwie osobne miasteczko powiatowe pod Wrocławiem. Smutno, nudno, pare knajpek, o 22 wszyscy śpią w weekend, są sklepy, siłownie i to tyle. Na pewno lepsze od Jagodna, jak ktoś nie ma zamiaru spędzać czasu na mieście.
  • Odpowiedz
@caballo-blanco Ja oglądałem chyba inwestycje na Czajczej w tamtej okolicy, lokalizacja dużo lepsza niż samo Psie Pole jeżeli jeździsz do centrum bo w zakresie 10-15 minut masz przystanek tramwajowy no i Korona dosyć bliska. Ja odpuściłem bo cena była dość wysoka, no i piec gazowy w łazience z kiepskimi perspektywami na ogrzewanie miejskie, w nowym mieszkaniu to w mojej opinii niedopuszczalne. Na samym Psim Polu nie było jakoś dużo inwestycji, więcej było
  • Odpowiedz
Czy jest tam może siłownia i basen?, czy to poporstu pole bloków nowo budowanych


@caballo-blanco: zamiast pytac na mirko i prowadzic rozwazania na sucho. Warto byloby tam pojechac i zobaczyc co o jak.

Twoje pytanie o budowane bloki w polu, sugeruje ze nie zdajesz sobie sprawy jak duze jest to co pokazales na mapie i jak te osiedla wygladaja.

Serio pojedz tam pobujaj sie po okolicy, zobacz co i jak. Sprawdz
  • Odpowiedz
@caballo-blanco:
Plusem "Psiaka" to jest autonomiczność względem reszty miasta. Na miejscu jest w zasadzie wszystko co potrzeba (spoko tereny zielone, sklepy, usługi, jakaś tam gastronomia, szkoły itp.). Zasadniczo nie trzeba jeździć do centrum miasta. Wg. mnie zaletą jest też to, że jest tam jakieś zróżnicowanie populacji a nie, że wszyscy tacy sami, w tym samym wieku (ma to znaczenie chociażby jeśli chodzi o obciążenie szkół i darcie ryja przez dzieciaki).
Na
  • Odpowiedz
@caballo-blanco: jak lubisz chodzić po restauracjach albo zamawiać z dowozem to słabo. Restauracji mało, niezróżnicowane, wiele takich modnych, popularnych knajp na psie pole nie dowozi.

Siłownia fitness academy w koronie, cross gym Kiełczowskiej.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 lepiej potem to wynająć, na obrzeżach nie jest już tak łatwo wynająć mieszkania. Raczej jest też zależność że im bliżej rynku tym mieszkania lepiej trzymają wartość. Kupowanie tylko i wyłącznie dla siebie to już inna sprawa, ale imho branie teraz czegoś blisko centrum i wynajem tego jak już stopy spadną i się fajnie zrefinansuje ten kredyt i następnie kupowanie już docelowej nieruchomości pod siebie jest lepsze. Jak ktoś bierze na bk2%
  • Odpowiedz
@caballo-blanco: Psie Pole jest zajebiste. Masz pelen dostep do infrastruktury, jednocześnie maja spoko dojazd do centrum autem. Komunikacja MPK trochę gorzej zaś z drugiej strony masz dojazd albo do rynku, albo pl. grunwaldzkiego.

Z jakiegoś powodu ta okolica jest demonizowana, a dla mnie to jest ukryta perla we Wrocławiu do czasu jak w ludzie zaczną używać map i kalkulatora. Maslice, Jagodno, Lipa Piotrowska to są slumsy w porównaniu do tej okolicy.
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: troche poplynales z ta rewelacyjna komunikacja. Korki czesto zaczynaja sie na wysokosci XIV LO, albo na przejezdzie przy dlugosza. Dostac sie od polnocy tez nie latwo, bo przejazd na poprzeczniej i stoi wszystko od soltysowickiej. Dojazd od kowal tez nie jest jakis super, bo zjazdu nie ma, a slimak wyrzuca cie w strone miasta.
Mieszkam bardzo blisko brzegu mapy wklejonej przez opa i wiem jak to wyglada :)
  • Odpowiedz