Wpis z mikrobloga

#hieroglify #starozytnosc
Szukam kogoś kogo interesują autentyczne hieroglify (język średnioegipski) Mam podręcznik Bussmanna Complete Middle Egyptian, też kupiłem używanego Allena i powoli przerabiam. Szukam kogokolwiek kto sie uczy lub uczył - obojętnie czy hobbystycznie czy na studiach do pogadania, wymiany tekstów. Pasjonuje mnie starożytny bliski wschód od strony języka i pisma. Ktoś może zna jakieś tagi, grupy, listy mailingowe czy jakiekolwiek miejsca gdzie siedzą ludzie o takich zainteresowaniach? Może gdyby było choć kilka osób zrobilibyśmy osobny tag?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@michelney Cóż trudno, nic przecież nie trace na tym - najwyżej nikt sie nie zgłosi. Nawet gdyby pojawiła sie jedna, dwie osoby to już coś. Nawet nie pomyślałem, że istnieje tag Greka :) Dobre i to
  • Odpowiedz
  • 0
@huoppolski: OO zaskoczyłes mnie, super że ktoś jest. Może napiszesz coś bliżej, co cie konkretnie interesuje, czego sie uczysz, na jakim etapie jestes, czy jakos może pomóc itp. Tak czy owak, fajna wiadomośc, jest dwóch rodzynków. Liczyłem też ze może odezwie sie jakiś student egiptologii czy asyrologii z Orientalistyki UW, ale tam nabór jest chyba raz na kilka lat, w każdym razie tak do niedawna chyba było, że studia były tylko
  • Odpowiedz
  • 0
Jest tak naprawde bardzo wiele źródeł, -Jak chodzi o egipski to ja np ostatnio odkryłem Anki, jest tam też portal do dzielenia sie gotowymi fiszkami których o dziwo jest calkiem sporo do egipskiego - jest tam duży slownik i listy znaków itd. Można kupic podręczniki z drugiej ręki nawet za polowe ceny na Abebooks czy Amazon. Jest libgen.. Są portale z gotowymi korpusami tekstów np St Andrews Corpus, albo Thesaurus Linguae Aegyptiae.
  • Odpowiedz