Wpis z mikrobloga

@SzeregoweKonto Wystarczająco ;) ..Ale nie dla IMGW, które ciągle ostrzega przed…suszą. I jednocześnie przed gwałtownymi wzrostami wody xD ..Mimo, że w lipcu przecież non stop padało, od wczoraj spadła pewnie średnia miesięczna a do jutra rana spadnie drugie tyle skoro 24h pada a chwilami leje. To ja się pytam ile ma jeszcze padać żeby zdjęli to ostrzeżenie? Aż wystąpią rzeki? Wtedy problem suszy zostanie wreszcie zażegany czy jeszcze musi przejść 5 fal
  • Odpowiedz
@2aVV: Rozwiniesz? W wielkopolsce praktycznie co drugi dzien w lipcu padało. Ostatni okres naprawdę dobrej pogody i upałów był w czerwcu. Nie przypominam sobie też sytuacji aby 48h non-stop padało (były alerty w ubiegłych latach ale max. 1 dzień).

Poziom wód w rzekach jest odzwierciedleniem tego jak nasiąknięta jest gleba. Skoro więc podwyższa się poziom rzek i imgw wygaje alerty to skąd susza? gdzie tu logika?

Tam pracują takie "aparaty", że
amelinowa - @2aVV: Rozwiniesz? W wielkopolsce praktycznie co drugi dzien w lipcu pada...

źródło: alert

Pobierz
  • Odpowiedz
Rozwiniesz? W wielkopolsce praktycznie co drugi dzien w lipcu padało.


@amelinowa: Widzisz, a i tak nie napadało do normy. Naprawdę trzeba mieć mocno namieszane w głowie aby udowadniać, że LIPIEC 2023 który miał:

- usłonecznienie w normie
- temperaturę powyżej normy
- opady poniżej normy (poza Podkarpaciem i wybrzeżem)

nie był miesiącem letnim.
2aVV - >Rozwiniesz? W wielkopolsce praktycznie co drugi dzien w lipcu padało.

@ameli...

źródło: obraz_2023-08-06_213135945

Pobierz
  • Odpowiedz
@2aVV:

Widzisz, a i tak nie napadało do normy.


Powiedz to rolnikom, którzy nie mogą wyjechać kombajnem na pole bo wszystko zgnojone to Cię zjedzą żywcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dwa: Czy screen, który wrzuciłeś uwzględnia ostatnie 2 dni ulew czy może wygrzebałeś to jakiegoś z IPN? xD

Trzy: Dowód na profesjonalizm IMGW i ich zdolność do przewidywania zjawisk masz powyżej.
  • Odpowiedz
Czy screen, który wrzuciłeś uwzględnia ostatnie 2 dni ulew


@amelinowa: Jak ostatnio sprawdzałem, to mamy od 6 dni sierpień. Istnieje realna możliwość, że podsumowanie lipca nie uwzględnia opadów z sierpnia.

Czy początek sierpnia jest deszczowy? Owszem. Jednak narzekasz w tym wpisie na lipiec i o tym możemy dyskutować.
  • Odpowiedz
Jednak narzekasz w tym wpisie na lipiec i o tym możemy dyskutować.


Nie narzekam na lipiec tylko ogólnie mówie, że lipiec w moim odczuciu był deszczowy a jeśli dodać to tego sierpień to już zupełnie dramat a mimo to IMGW ciagle mówi, że jest szusza. Komunikat wydany 13.06 do odwołania, heh.
  • Odpowiedz
@amelinowa: nie wiesz czym jest susza i jakie są kryteria jej oceny. To że mamy stosunkowo mokre tygodnie w ostatnim czasie nie oznacza, że problemów z deficytem wody już nie ma. Ostrzeżenia przed suszą i równocześnie przed powodzią są czymś zupełnie normalnym, ale trzeba rozumieć te zjawiska lub się rozeznać w temacie, a nie się głupio śmiać
  • Odpowiedz
lipiec w moim odczuciu był deszczowy


@amelinowa: IMGW z budżetem około 100 milionów wydaje się zbędny. Powołamy ciebie i kilku podobnych ekspertów którzy będą na podstawie odczuć oceniać klimat Polski.

Szybciej i taniej.
  • Odpowiedz
@2aVV:

IMGW z budżetem około 100 milionów wydaje się zbędny. Powołamy ciebie i kilku podobnych ekspertów którzy będą na podstawie odczuć oceniać klimat Polski.


No powiem Ci, że wyszłoby taniej bo wydać ostrzeżenie gdy zjawisko już widać na radarze pogodowym to każdy głupi potrafi ale rzecz właśnie w tym aby je przewidzieć z wyprzedzeniem. Co mi daje ostrzeżenie skoro to samo mogę wyczytać spoglądjąc za okno? Ja nie oczekuję pogody na
amelinowa - @2aVV: 

IMGW z budżetem około 100 milionów wydaje się zbędny. Powołamy c...

źródło: opady

Pobierz
  • Odpowiedz