Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gryplanszowe
Grałem ostatnio w "Wsiąść do pociągu" i mam pytanie co do liczenia turn. Jak powinno wyglądać zakończenie rozgrywki w tej sytuacji:
Jest 4 graczy, zawodnik A rozpoczyna rozgrywkę i jako pierwszy schodzi z wagonów, zostają mu 2 ostatnie i teraz:
1 każdy z graczy kończy turę i następnie zaczyna się ostatnia tura wszystkich
2 gracz B C i D robią ostatnie ruchy i grę kończy gracz A
terror_blade - #grybezpradu #gryplanszowe
Grałem ostatnio w "Wsiąść do pociągu" i mam...

źródło: pol_pl_Wsiasc-do-pociagu-Europa-469_4

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@terror_blade: kupowałem rok temu, w nowej wersji są przepisy że po graczu A jak zostają mu 2 lub mniej wagoników ruszają się wszyscy i ostatni ruch wykonuje gracz A.
  • Odpowiedz
@Walon7: A nie że ostatni gracz wykonuje ostatni swój ruch a po nim uzupełnienie, by wszyscy mieli równą ilość rund? Jeżeli jest napisane jak mówisz, to jakiś błąd w druku musiał nastąpić.
  • Odpowiedz
@Walon7: Ale właśnie to mówi o równości. Każdy gracz włącznie z nim ma ostatnią rundę.
Znaczy trzeci gracz spada poniżej trzech, to była jego ostatnia runda i kończy się na czwartym lub piątym.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: ja Ci tylko pokazuje jakie są zasady, skąd założenie o równości? Jest pełno gier planszowych które mają mechaniki niesprawiedliwe. Co jeżeli zaczyna grę gracz A a kończy gracz C, według twoich zasad gracz A i B będzie mieć jeden ruch więcej niż gracz C, D itd.
  • Odpowiedz
@Walon7: Nie. Załóżmy że gra pięciu graczy. Nr 3 w swojej rundzie ma dwa wagoniki, więc odpalił endgame. Następna runda będzie ostatnia. O tym mówi, ten wklejony tekst.
  • Odpowiedz