Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś kawosze? Ja lubię kawę, codziennie piję dwa razy. Z tym że preferuję mleczną co dla niektórych jest zdradą, wiem. Ale zdecydowanie uwielbiam ten moment kiedy smak gorącej kawy przebije się przez chłód ubitej piany.

Ale do rzeczy. Zazwyczaj kupuję arabicę ale poprzednio pierwszy raz kupiłem miks arabica robusta 70 30.
Ja używam coarse grubość mielenia i robię ją w kawiarce.
Mam wrażenie że taki miks jest o wiele bardziej wyrazisty niż sama arabica. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w mieszankach?

#kawa #kawatime #coffee #pytanie #wykopjointclub
  • 42
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace no to już wchodzą osobiste preferencje. Widzę, że namieszałem trochę - Synestezja jest do espresso. Do kaw mlecznych Ariadna - 80% arabica i 20% robusta i takie proporcje odpowiadają mi najbardziej.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace

@skaza ale espresso się nie nadaje do kawiarki, tracisz cały smak


przecież kawy palone pod espresso są idealne do kawiarki...

@AltCtrlSpace

@skaza też robiłem ten sam błąd kiedyś ale odkąd spróbowałem coarse czyli bardzo grubo mieloną to jest zupełnie inna kawa


do kawiarki się nie mieli grubo. Nie wiem kto Cię uczył parzyć w kawiarce, ale poczytaj sobie trochę....
  • Odpowiedz
  • 1
@Dumpster wszystko co napisałeś to bzdura. Do kawiarki MUSI być grubo, inaczej ją spalisz i nic z tego nie będzie. Sposób palenia nie jest pod urządzenie tylko smak, kompletnie nie masz pojęcia o kawie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@Dumpster ty tak serio czy trolujesz? To jest podstawowa zasada że w kawiarce nie parzymy miału bo się przepali. Ty w ogóle wiesz jak działa kawiarka i jak się w niej przygotowuje kawę?
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: wiem, i mieli się grubiej niż do espresso. ale to nie oznacza grubo, lol. Grubo to się mieli pod przelew, pod chemexa. Mielenie pod kawiarke to jest nadal mielenie drobne. Wysłałem Ci grafikę która commendante daje do swoich młynków. Na osi 0 to najdrobniej, a 40 najgrubiej. Jeśli zalecana grubość od 12 do 20 to dla Ciebie grubo to ok lol masz rację xD
  • Odpowiedz