Wpis z mikrobloga

@Aik32fr45yd nie, nie zgadłeś. Gang siwego wprowadził system recept automatycznie określający czy pacjent może dostać leki, system działa tak że ciężko chorzy nie mogą dostać żadnych mocniejszych przeciwbólowych, lekarze się poskarżyli w mediach jak to #!$%@? działa a minister zdrowia powiedział że nieprawda i ujawnił dane personalne lekarza wraz z lekami jakie ma na siebie wypisane
Niech zgadnę - gang siwego Mengele nie podzielił się zyskami z konowałami i teraz konowały wyją. Może jak w mafii oba gangi się wybiją i będzie spokój


@Aik32fr45yd: Trafna diagnoza, powinieneś być... lekarzem. Tym co teraz najgłośniej krzyczą na Niedziele nie przeszkadza 150 000 nadmiarowych zgonów, wtedy Niedziele był dobry bo realizowali wspólny interes.
A teraz Niedziele jest bardzo zły, niech zgadnę: w sprawie e-recept zepsuł interes?( ͡° ͜ʖ
@Cogito-sum:

w sprawie e-recept zepsuł interes?

Przecież te szemrane receptomaty dalej działają. Problem jest z wypisywaniem recept psychotropowych i narkotycznych, które są potrzebne np. pacjentom onkologicznym, w hospicjach itd. Lekarze zgłaszają problem, bo pacjenci cierpią, a p0laczek szur konfederata będzie pluł. Jebnij się w łeb.
Przecież te szemrane receptomaty dalej działają.


@Farrahan: Już w innym tempie, bo przecież tylko o to chodziło w tym jak straszny jest limit 300 e-recept dziennie na lekarza. Porozmawiaj z normalnymi lekarzami to się dowiesz że dla nich ten limit to nie problem, a nawet jakby był dzień że lekarz ma wystawić 310 recept to te 10 wystawi papierowych - limit jest tylko na e-recepty.

Problem jest z wypisywaniem recept psychotropowych
@Cogito-sum: Jestem lekarzem i mam znajomych lekarzy, w tym psychiatrę, który nie mógł wypisać leków swoim pacjentom, bo gówniany system na to nie pozwalał. Ten limit 300 recept dotyczy 300 leków, bo każdy lek jest traktowany jako osobna recepta. Oprócz pacjentów którzy przychodzą z jakimś problemem, jest wiele osób, którym trzeba wystawić kolejną receptę na leki np. na nadciśnienie albo cukrzycę. I tutaj limit w POZ łatwo przekroczyć.

Lekarze POZ dalej
@Farrahan: O widzisz, czyli jednak w wielu wypadkach można wystawiać recepty, a wg twojej pierwszej wypowiedzi tragedia - nic nie można było. Ciekawe jak to się zmienia jak opisać trochę faktów, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieje że mimo właściwej pisowi niekompetencji i buty jakoś uda się to w końcu naprawić.
wg twojej pierwszej wypowiedzi tragedia - nic nie można było. Ciekawe jak to się zmienia jak opisać trochę faktów, co?

W którym miejscu tak napisałem? Napisałem cztery zdania, z czego jedno to "jebnij się w łeb" (co ciągle zalecam):

Przecież te szemrane receptomaty dalej działają. Problem jest z wypisywaniem recept psychotropowych i narkotycznych, które są potrzebne np. pacjentom onkologicznym, w hospicjach itd. Lekarze zgłaszają problem, bo pacjenci cierpią, a p0laczek szur konfederata
@Cogito-sum: W całym tym wszystkim pomijasz sedno mojej wypowiedzi. System jest wadliwy, są ogromne problemy, lekarze to zgłaszają publicznie, bo jak wiemy na przykładzie białoruskich śmigłowców tylko publiczne zgłoszenie może zmusić rząd do mówienia prawdy. W odpowiedzi minister atakuje lekarza, który nagłaśnia problem, który dotyka głównie pacjentów, nie lekarzy, bo to pacjenci nie dostali leków. A ty wchodzisz i #!$%@? o zniszczeniu jakiegoś biznesiku na e-receptach.