Wpis z mikrobloga

Mówicie, że globalne ocieplenie to bujda, bo nasze lato nie jest upalne?

Na półkuli południowej trwa właśnie zima. Dla Chile czy Argentyny normalne temperatury o tej porze roku są w zakresie 0-13 stopni Celsjusza.

Wiecie, ile mają teraz? Nawet do 37.

TRZYDZIEŚCI SIEDEM #!$%@? stopni w środku zimy. -> https://www.abc.net.au/news/2023-08-04/south-america-extreme-heat-mid-winter-climate-change-scientists/102678662

Nie no, jest spoko, bo u nas jest zimno. Wypierajcie problemy dalej.

#globalneocieplenie #klimat #pogoda #nauka
  • 105
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Ale gdzie masz w Argentynie te 37 C? W Buenos Aires parodysto? Bo to, że północne zakątny Argentyny mogły załapać takie upały to nic dziwnego. Przypominam, że są to rejony ok. 20 stopni kątowych na południe od równika, to okolice zwrotnika Koziorożca. Tam nie będzie zimy, cały rok zdarzają się upały. To tak jakby płakać że w grudniu w Jemenie jest 30C. Co za głupota bije z tego posta.
  • Odpowiedz
zakazac plastikowych slomek, tylko jeden kebab z weganskiego miesa na pol roku, 0 aut dla plebsu !!1!1!1111 normalni, zwykli obywatele maja to najzwyczajniej w #!$%@? gdy hipokryzja elit osiaga szczyt. zwlaszcza w momencie kiedy glownymi winowajcami trucia planety i klimatu sa przemysly, bogacze z prywatnymi samolotami latajacymi po paczke szlugow do kiosku i gospodarki panstwowe najwiekszych krajow. a ty robaku siedz po ciemku bo zarowka wytwarza za duze cieplo.


@Gofer12: Ależ
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:
No to tegoroczna zima może być ciekawa. NOAA ostrzegało przed ekstremalnym El Nino w tym roku no i wygląda na to, że się nie pomylili. Pozostaje pytanie jak to się odbije na nas, bo może skutkować równie dobrze suszami jak powodziami.
  • Odpowiedz
dzięki tym lotom i szczytom co politycy ratują twoja dupę lemingu...


@fiatlecidozera:
To niech latają rejsowymi samolotami a nie prywatnymi. Niech nie latają helikopterami na miejsce obrad tylko grzecznie po ziemi - niskoemisyjnie. Jak mamy się ograniczać z emisjami to wszyscy a nie, że niektóre świnki są lepsze od innych.
  • Odpowiedz
a indie, usa i chiny beda dalej miec #!$%@?


@Gofer12: kilkukrotnie już pisałem, łacznie z linkami, że żadne z tych państw #!$%@? nie ma. Do tego Chiny i Indie będą jednymi z bardziej dotkniętych GO krajów.

Ale gdzie? Chile to kraj który ciągnie się przez cała półkule, Argentyna tez dochodzi do koła podbiegunowego normalnie.


@Szalom: no nie wiem, może otwórz artykuł, który zalinkowałem i jest tam mapka?

co mnie czile
  • Odpowiedz
Ograniczaj się, aby elity miały jeszcze lepsze życie.


@eloar: wybierz odpowiednich polityków, którzy coś takiego zakażą. No ale lepiej tylko sobie tym racjonalizować, że problemu nie ma.

Spór dotyczy tylko źródła problemu.


@Ulfric_Stormcloak: no właśnie żadnego sporu nie ma. Poza garstką naukowców-szurów (którzy albo kłamią, manipulują, i/lub są opłacani przez przemysł naftowy) cały naukowy świat jest zgodny co do antropogenicznego pochodzenia tych zmian.

Jest jeszcze coś takiego jak naturalna zmiana
  • Odpowiedz