Wpis z mikrobloga

Fachowiec z Fixly (dobre opinie) weźmie za wykończenie dwóch łazienek + położenie płytek w kuchni 12k, z gwarancją i umową (wygląda na w miarę atrakcyjną cenę). Jednak sam chce kupować materiały w hurtowni i w tym celu chce zaliczkę 3k już teraz, a prace mają wystartować jakoś za miesiąc, jak odbiorę chatę. Mam trochę opory przed dawaniem zaliczek budowlańcom, słyszałem o tym różne historie. Co Wy o tym sądzicie oraz czy kwota zaliczki na materiały jest OK? Materiały to kleje, zaprawy etc, płytki, armatura ofc po mojej stronie. Ja totalnie się na tym nie znam :/

#remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie
  • 14
  • Odpowiedz
@paulomac to normalne, że bierze zaliczkę na materiały i jest to normalna kwota. Jak masz umowę, dostaniesz potem rachunki to nie masz czym się martwić
  • Odpowiedz
@paulomac cena bardzo atrakcyjna, ja na początku roku za dwie łazienki pełne, łącznie z 9mkw zapłaciłem 28k za robociznę i materiały (wylewki, gipsy, itp). Płaciłem partiami co kilka dni, zaliczki żadnej nie było.
  • Odpowiedz
@paulomac: Opinie na Fixly może wystawić każdy, nie musi być to zleceniodawca, więc ich wiarygodność jest znikoma. A obecnie to normalni wykonawcy raczej z Fixly pouciekali, bo mają jakieś chore stawki, więc pomijając przypadki, że komuś wypadło nieprzewidziane okienko, to nikt normalny roboty na Fixly nie szuka.
  • Odpowiedz
@paulomac nigdy nie dawaj zaliczek na materialy. U mnie tez tak brali a potem sie okazalo ze nadmiar zwracają hurtowni. Oczywiscie ja kasy nie dostalem. Kaplem sie jak wzieli 20 workow kleju na lazienke.
  • Odpowiedz