Wpis z mikrobloga

#zalesie #przegryw #korposwiat #pracbaza #januszebiznesu
Chyba nie nadaję się do pracy w IT.

Pracuje w januszexie jako informatyk, trzymam całą firmę na swojej głowie, jeśli chodzi o urządzenia w których płynie prąd, nawet gilotyna elektryczna jest na mojej głowie.

No i składam CV na stanowiska service desk, help desk, 1 i 2 linia wsparcia, serwiant IT

I nie wiem czy ja jestem taki głupi, czy te firmy zraża to że 3 miesiące muszę czekać na wypowiedzenie umowy.

Ale miałem chyba z 10 rozmów i po dwóch wyrazili chęć zatrudnienia, tylko że prawie że za minimalną krajową a obowiązki takie, jak "prezydent"

I czy ja mam małą wiedzę jakąś, bo czasami mi zadają pytania o których w ogóle nie mam pojęcia:

Np. co to jest
x509
iscsi
roznica procesora 32bit a 64bit - tutaj powiedziałem o pamięci ram obsługiwanej ale to było za mało
jdbc
  • 18
@kodecss: w sumie to jestem w bardzo podobnej sytuacji, od niedawna szukam innej pracy i też na podobne stanowiska. Na razie złożyłem 2 CV i byłem na dwóch rozmowach, które poszły mi naprawdę dobrze, ale nic z tego nie wyszło dalej. Też mam 3 miesiące wypowiedzenia i się zastanawiam czy nie #!$%@?ć z tej pracy i poneetować trochę i w tym czasie coś się podszkolić i składać dalej te CV
@kodecss: studiowałem mikroprocki pewnie im chodziło o różnice w architekturze prockow np. długościach szyn danych lub adresowej do tego procek 64bitowy może obsługiwać 32bitowy na odwrót już nie. Chyba że potrafisz wirtualizowac pamięć Ram lub ja segmentowac. Iscsi trudne zagadnienie jeżeli się z twej techniki nie korzystało. A to pytanie o x509 to też trudne bo kto rozkminia jakie klucze publiczne mają certyfikaty. Nie wystarczy wiedza jak szyfrować i korzystać z
@kodecss: Tak jak kolega wyżej napisał, utrzymywanie wszystkiego w małej firmie nie przekłada się bezpośrednio na wiedzę i doświadczenie w aspektach potrzebnych w średnim/dużym korpo (mówię z autopsji). Dla przykładu - w jednym będą wymagać, żebyś umiał tylko podstawy diagnostyki Windowsa, ale w innym już potrzebują umiejętności związanych z Active Directory, znajomości choćby podstawowej ITIL, obsługi/diagnostyki aplikacji... itd. Bardzo ważny jest też język angielski, bo jeśli firma ma jakąkolwiek infrastrukturę za
@kodecss: Jak pracujesz w januszexie to raczej nie masz dostępu do technologii enterprajsowych. Nie dziwne że możesz nie wiedzieć co to iscsi, x509 itp

Nie przejmować się, wysyłać sibi dalej.
  • 2
@Cierniostwor: co ty pierdzielisz?
- pracodawca musi ci najpierw ten urlop dać
- jeśli wybiorę cały urlop to w drugiej pracy do konca roku go nie bede mial - a jak mi cos wypadnie naglego?
- nie mozesz byc w trakcie urlopu "zatrudniony" w innej firmie w takim samym przedziale czasu pracy - bo np. pracodawca cie moze sciagnac z tego urlopu.

Wiec "de facto" umowe i tak mozesz miec podpisana
@kodecss:

- jeśli wybiorę cały urlop to w drugiej pracy do konca roku go nie bede mial 


że bulwa co?
że jeden pracodawca ponosi odpowiedzialność za twój urlop u innego?

jeżeli zatrudniasz się od listopada (przykład) to u nowego pracodawcy będziesz miał 2/12 rocznego wymiaru urlopu. Czyli 3-4 dni. Twoje rozliczenia z poprzednim nic go nie obchodzą bo i niby dlaczego powinny.
nie mozesz byc w trakcie urlopu "zatrudniony" w innej firmie w takim samym przedziale czasu pracy


@kodecss:
Możesz:
https://poradnikpracownika.pl/-jakie-sa-prawa-pracownika-ktory-zmienia-zatrudnienie
"Co istotne, w świetle obowiązujących przepisów prawa pracy nie istnieją przeszkody, które uniemożliwiałyby podjęcie nowego zatrudnienia podczas urlopu udzielonego w okresie wypowiedzenia umowy o pracę."

pracodawca musi ci najpierw ten urlop dać


@kodecss: Masz 3 miesiące wypowiedzenia i 20 dni urlopu do wykorzystania, jak mogą ci go nie dać? Masz go