Wpis z mikrobloga

Kupiłem okulary przeciwsłoneczne polaroid i mam z nimi problem - jak robi się ciemno albo gdy światło pada od tyłu głowy to... odbijają mi się w nich od środka moje własne oczy ( ͡° ʖ̯ ͡°) To chyba problem powłoki antyrefleksyjnej. Ciekawe jest jednak to, że marka dość popularna (jak coś to wiem, że to tanizna a nie porządne okulary) a nie widziałem, żeby ktoś się na to skarżył w internecie. Możliwe, że to wada konkretnego egzemplarza? A może to problem z moimi oczami a nie okularami? xD #okularyprzeciwsloneczne #okulary #pytanie #optyka #wzrok #okulista @AK-Optyk-Warszawa (pozwolę sobie oznaczyć)
  • 7
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Na początek powiem że okulary nie powinny powodować takiego efektu bo może to być w pewnych sytuacjach nawet niebezpieczne. Sprawa ewidentnie do zgłoszenia na reklamację .

To nie jest coś co wynika z jakichś Twoich indywidualnych uwarunkowań.

Czy to wina antyrefleksu ? hmmm czy one mają antyrefleks ?

Czy są to okulary z powłoką lustrzną ?

Miałem raz taki przypadek, wtedy klientowi sprowadziliśmy drugi egzemplarz w którym działo się to
  • Odpowiedz
  • 0
@AK-Optyk-Warszawa: Dzięki za odpowiedź. Chyba poleciałem z tym antyrefleksem, faktycznie one go raczej w ogóle nie mają (zapoznaje się z tematem dopiero po zakupie, jestem w szoku, że nawet raybany za 800 zł nie mają antyrefleksu i polaryzacji, niby te moje polaroidy za 200 zł mają polaryzację hmm). Powłoki lustrzanej nie mają.
Ostatni raz nosiłem regularnie okulary przeciwsłoneczne kilka lat temu, znalazłem te stare i... w nich też odbijają mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: A w każdych okularach bez antyrefleksu będę widział stojąc tyłem do światła odbicie swoich oczu? Ludzie kupują okulary za 20 zł w jakimś hm i jakoś śmigają w takich, one na pewno nie mają żadnych bajerów
  • Odpowiedz
@Alex_mski: nie, to tylko kwestia krzywizny. Antyrefleks jest po to, by światło padające z tyłu cię nie oślepiało. Poprawia też kontrast. Łatwo go zauważyć bo wewnętrzna strona mieni się na kolor zielony, fioletowy lub jakiś inny. Sprzedajemy Polaroidy, sam mam wiele par i nie mam problemu, o którym piszesz. Więc może to tylko kwestia modelu.
  • Odpowiedz