Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakąś polską fabularną serię książek? W tamtym roku odkryłem achaje/viriona i siedmioksiąg grzechu i stalowe szczury i bardzo fajnie mi się to w wakacje czytało, bardzo lekkie książki pomimo ilości stron.

Byłby ktoś w stanie mi coś polecić?
#ksiazki #ksiazka
  • 15
  • Odpowiedz
@Uuroboros: na przykład Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza, cykl o Razumowskim Adama Przechrzty, Kłamca Jakuba Ćwieka, wszystko o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka
  • Odpowiedz
@Uuroboros: dodam ze lepsza dla mnie niz saga wiedzmina ale co kto lubi.. szkoda ze nie mogę polecić chyba ze nie fantasy to bardzo polecam cykl o chyłce fajny sądowy thriller
  • Odpowiedz
  • 0
@Buczero: wolno ale jak patrze to tam jest 17 książek, trochę lipa ale sobie zapiszę, dzięki
@Arveit ło panie dzięki, muszę sobie pozapisywać bo dużo tego, dużo więcej niż się spodziewałem
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Mirku jak ci po 2 tomach nie podejdzie to olejesz ale napisana tak dobrze tak przyjaźnie i tak naturalnie ze ciezko sie nie wkręcić osobiście łyknąłem wszystko i nie żałuję warto sprawdzić choc 1 tom
  • Odpowiedz
  • 0
@Buczero: z pewnością sprawdzę ale zawsze mnie zastanawiało co mają autorzy tasiemców w głowie, w sensie jak oni potrafią wymyślać dziesiąty i kolejne tomy, już był jeden taki polski cykl który w zasadzie nie wiem dla kogo i po co jest wydawany chyba z liczbą 40 książek
  • Odpowiedz
@Buczero: @Uuroboros ogólnie Remigiusz Mróz to dużo wciągających powieści rozrywkowych, oprócz Chyłki jest np. cykl o Forscie, Edlingu, jest kilka pojedynczych powieści w uniwersum. Tylko tu najlepiej zachować kolejność wydawania, bo wątki się mocno przeplatają nawet pomiędzy seriami czasem.

Polecam od Pana Lodowego Ogrodu zacząć, jeśli nie czytałeś jeszcze. Krótka seria, cztery tomy, ale obowiązkowa pozycja dla fanów fantastyki.

Jeszcze mi sie przypomniały Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wengera, też
  • Odpowiedz