Wpis z mikrobloga

@candl jak masz okazje to jak najbardziej staly plus nakladki… zalezy tez jaka wada, nawet ze stalym zeby umieja sie przekrzywiac ale jak juz to same nakladki i zakladac codziennie na noc bez wyjatkow
  • Odpowiedz
  • 0
@Frettka: Ciężej jest ten drucik utrzymać z tyłu zębów w czystości w porównaniu do aparatu? Mocno denerwuje język, czy się idzie przyzwyczaić?

Aparat przeżyłem 2.5 roku i w cale nie jest tak źle utrzymać w czystości, a myje tylko zwykłą szczoteczką.
  • Odpowiedz
@Frettka do końca życia???????? To ja męczę się jak pies dwa lata po to, żeby nosić potem następne gówno do końca życia? To miało polepszyć mój stan czy pogorszyć?
  • Odpowiedz
  • 0
@ChosennOne: Mi właśnie zdjęli aparat wczoraj po 2.5 roku. Dostałem drucik na 6 dolnych zębów (od wewnętrznej strony). Nie przeszkadza, ale czuć go językiem.
Zrobili mi też skan 3D zębów i dostanę wyjmowalny retainer akrylowy do noszenia w nocy na górne zęby.
Ogólnie ważniejszy jest dół, bo tutaj zęby się mocniej przesuwają. Stąd stały drucik.
Ja zanim zdecydowałem się na aparat zrobiłem research i wiedziałem, że będą takie rzeczy.
Teoretycznie są
  • Odpowiedz
@candl Super dziękuję za info, jak to się wszystko ma do dbania o higienę zębów, utrzymywanie jej po posiłku i czy posiłek zostaje w tym retainerze w jakie sposób podobny jak w aparacie?
  • Odpowiedz
  • 0
@ChosennOne: Na razie nie ma porównania, w aparacie mi pół obiadu zostawało, a tutaj w tym druciku jakieś może drobinki. Te szczeliny między zębami a drutem są bardzo małe, na razie póki co jak przejadę szczoteczką lub przepłukam jest chyba ok.
  • Odpowiedz