Wpis z mikrobloga

Niektórzy narzekają na wzrost cen nieruchomości przez Ukraińców. W takiej Mołdawii, która była jednym z najtańszych krajów w Europie, ceny od roku tak poszybowały, że zaryzykuję stwierdzenie, że wynajem mieszkania w Kiszyniowie może być droższy niż w Warszawie. Z tego co słyszałem, w restauracjach też poziom cen zbliżony do Europy Zachodniej. Nie wiem jak z cenami w sklepach. Dla niejednego Mołdawianina sytuacja pewnie nie jest za różowa.
#ciekawostki #nieruchomosci #wojna #ukraina #ekonomia
SawyerJ - Niektórzy narzekają na wzrost cen nieruchomości przez Ukraińców. W takiej M...

źródło: Dau in Chirie

Pobierz
  • 17
pis ma szczęście że umieją w propagande bo gdyby polacy zorientowali się czemu są tak ruchani w dupe to obawiam się że na ulicach polowaliby na ukraińców z widłami niczym banderowcy na wołyniu w '43
a tak wszyscy boją się cokolwiek powiedzieć na braci ze wschodu bo chlip trzeba pomagać i co ci przeszkadza oddawać 50% pensji na wynajem nieczuły faszysto i spokój jest XD
. Z tego co słyszałem, w restauracjach też poziom cen zbliżony do Europy Zachodniej. Nie wiem jak z cenami w sklepach.


@SawyerJ: Jest to prawda, ale niekoniecznie skok był tak znaczny jeśli chodzi o sklepy i restauracje bo i wcześniej nie było tanio. Ogólnie państwa biedne są wbrew pozorom drogie, bo mało się tam produkuje na miejscu, a w Mołdawii to już w ogóle, przemysł i rolnictwo jest bardzo słabe. Dużo
@kaczafi8: no to w takim razie skończ #!$%@?ć i mi w podskokach wytłumacz, szaremu prostemu ukrofilowi na czym polegają te tajemnicze związki przyczynowo-skutkowe które przyniosły wniosek że źli okropni Ukraińcy uknuli jakiś tajemniczy spisek który miał na celu wywindowanie cen mieszkań, a nie po prostu wysnucie prostego faktu że każdy chce gdzieś mieszkać i to że ceny poszły w górę to wyłącznie wina tego że jest za mało mieszkań w Polsce
@kaczafi8: albo odpowiedz chociaż na jeszcze jedno pytanie, skąd taka irracjonalna nienawiść do Ukraińców? nie wiem, jakiś Ukrainiec cię stuknął wózkiem w biedronce? pytam się, bo w prawie każdym swoim komentarzu plujesz jadem i wyzywasz ludzi którzy nic ci absolutnie nie zrobili poza tym że pochodzą z nacji której akurat nie lubisz xD to nie jest normalne typie, ciekawe co byś zrobił jakby twoj syn albo córka przyprowadzili ci kiedyś do