Wpis z mikrobloga

Chciałbym zabezpieczyć profile stalowe od wewnątrz. Myślałem żeby zaślepić profil z dwóch stron, wlać do środka jakiejś farby, wytrząść mocno, nadmiar farby ze środka wylać i dać wyschnąć. Mondre? Gupie?
Jak byście do tego podeszli?
Jaka farba?
Lać od razu farbę czy może wcześniej lepiej czymś przepłukać?
Czym - benzyna, nitro, woda z mydłem?

#majsterkowanie #metalurgia #spawanie #spawalnictwo #konstruktor
CXLV - Chciałbym zabezpieczyć profile stalowe od wewnątrz. Myślałem żeby zaślepić pro...

źródło: download

Pobierz
  • 14
@CXLV najlepiej to coś metalowego np jakieś kulki wrzucić i wyczęść żeby było podobnie do piekielnie długiej szczotki drucianej na wiertarce. Wiesz pewnie o co mi chodzi. Ja miałem podobną zagwostkę to na gwint sztangach zrobiłem 4m taką szczotkę z drutami i wyczyściłem, potem zaślepiłem jeden koniec, wlałem hammerite, obracałem lewo prawo, góra dół w te i nazad i nadmiar wylałem.

Nie wiem czy rdzewieje w środku, ale moim zdaniem lepsza taka
via Wykop
  • 0
@CXLV: myślałem może jeszcze, żeby dać tam po prostu pianki poliuretanowej w każdy otwór. Na pewno lepsze to niż zostawić profil wystawiony na powietrze
myślałem może jeszcze, żeby dać tam po prostu pianki poliuretanowej w każdy otwór. Na pewno lepsze to niż zostawić profil wystawiony na powietrze


@CXLV: zły pomysł. Pianka jest jak gąbka, po prostu wypełni ci pustkę, a jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny wniknie ci tam wilgoć, choćby wykraplająca się z powietrza w duszny, wilgotny dzień, to dzięki tej piance zostanie tam już na wieki.
Jeśli chodzi ci tylko o kwestie antykorozyjne, to