Wpis z mikrobloga

mam pytanie do osób z #podrozujzwykopem #podroze
Przez google loty znalazlem sobie lot z Krakow do NY, z tym że niestety lot jest z przesiadką, zarówno w tamtą stronę jak i powrotny. Jako, że nie leciałem nigdy z przesiadką mam pytanie jak to dokładnie wygląda. Kliknąłem jedną z opcji, z wliczonym bagażem rejestrowanym, i przeniosło mnie na strone jednego z przewozników. Tam wszystko ładnie podsumowane itp - link i widać, że te przesiadki są uwzględnione i moje pytania są następujące:
1. Czy 2h20min jest wystarczające na przesiadke? Zakładając, że będe miał bagaż rejestrowany (jak zakładam muszę go odebrać i nadać ponownie?)
2. Co w przypadku jeśli pierwszy lot mi się spóźni? Czy przez to, że kupuję 'komplet' biletów w jednej transakcji, mam jakąś gwarancje, że ten kolejny samolot będzie 'czekał' na te pierwszy?
3. Czy jedynym zabezpieczeniem wyżej wymienionego jest dokupienie ubezpieczenia i liczenie na ewentualny zwrot kosztów?
  • 6
  • Odpowiedz
@siaomilepszy:
1. Na luzaku starczy, o ile to będzie rzeczywiście te 2:20. Nie zdarzył mi się transfer trwający dłużej niż godzine, wliczając bagaż rejestrowany i zmiane z jednego terminala na inny
2. Skomunikowane bywają tylko samoloty tego samego przewoźnika a i to nie zawsze. Nie masz żadnej gwarancji, nikogo nie interesuje twoja "jedna transakcja" w momencie gdy drugi samolot musi sie zmieścić w swoim slocie a następny wolny slot jest pół
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: ok dzieki, a to ze kupujac przez strone przewoznika Delta, i zaznaczając tam opcje "bagaz rejestrowany" to jak rozumiem dotyczy wszystkich 4 lotów, pomimo tego, ze 2 z nich sa innych przewoznikow i tylko 2 jest tymi liniami Delta. Chodzi mi o to, zeby sie nie okazalo ze musze jeszcze wykupic 'dodatkowo' bagaz w tych dwoch innych liniach?
  • Odpowiedz
@siaomilepszy jak masz wszystko na jednym bilecie to przy przesiadce nie martwisz się o bagaż bo nadawany jest on do miejsca docelowego i sami go przepakują. Chyba ze na rezerwacji jest napisane inaczej (link co podałeś przensi mnie do strony głównej delta więc nie wiem czy coś takiego ma miejsce, ale jest to dość rzadka praktyka).
Nie masz gwarancji że samolot poczeka, ale nierzadko czeka jak dużo osób lecących spóźnionym lotem ma
  • Odpowiedz