Wpis z mikrobloga

@Kutafonix215: planowanie przestrzenne to #!$%@? żart w tym kraju, na działce 12 arów mogę postawić dom 600m kwadratowych (maksymalna zabudowa to 25% działki) natomiast nie mogę podzielić tej działki na 2x po 6 arów i wybudować dwóch domków parterowych po 70 metrów bo tak wymyślił urzędnik, masz limit podziału działki na 8/10 arów np. Jakieś planowanie przestrzenne musi być żeby nikt nie stawiał bloku między domami natomiast obecne to jest #!$%@?
@card_man: Debilny przyklad, co ma dom od kogos na jego wlasnej dzialce do niszczenia mieszkania w bloku?
To oczywiste ze twoja wolnosc konczy sie tam gdzie moja zaczyna. Jak masz wlasny dom na wlasnej dzialce to se mozesz w nim palic ognisko jak lubisz, choc za takie cos powinienes potem poniesc ew. koszty akcji gasniczej jak zacznie to naruszac wolnosc sasiadow (np. przez dym)

A ja juz mialem takie ognisko pod
@card_man: Twoja wolnosc konczy sie tam gdzie moja zaczyna.
Jak nie wplywasz na wlasnosc innych ludzi to robisz co chcesz, nikt nie pisze o tym ze mozesz niszczyc cudza wlasnosc tylko ze u siebie masz prawo robic co ci sie podoba.
Jak zawinisz tym drugiej osobie to wtedy masz poniesc tego konsekwencje a nie ze jakis urzedas bedzie decydowal za ciebie bo wie lepiej, chyba ze akurat nie da sie wydusic
@card_man: gdyby ci debile doszli kiedyś do władzy to pozostałoby się tylko cieszyć że człowiek żyje we w miarę OK mieszkaniu bo niczego lepszego już by nigdy nie kupił. Mam wrażenie że tutaj jest ukryty jakiś pogląd, że mieszkania są tylko dla robaków a każdy porządny człowiek buduje willę i kupuje mieszkania na wynajem żeby zarabiać na innych robakach. Oczywiście tymi zarabiającymi będą politycy konfy, a robakami między innymi ich własny
Twoja wolnosc konczy sie tam gdzie moja zaczyna.

Jak nie wplywasz na wlasnosc innych ludzi to robisz co chcesz, nikt nie pisze o tym ze mozesz niszczyc cudza wlasnosc tylko ze u siebie masz prawo robic co ci sie podoba.


@Ununoctium: No właśnie - a emitując smog z pieca węglowego naruszasz moje prawo do czystego powietrza, mając słabo zaizolowany budynek zużywasz dużo energii i emitujesz CO2 które narusza mi klimat i
  • 9
@Chris_Karczynski: a ogrzewanie grzałką to nie jest stwarzanie zagrożenia? xD
Generalnie te Wasze teorie, że wolno robić wszystko co nie przeszkadza drugiej osobie są bardzo płynne i nieprecyzyjne.
Mi przeszkadza palacz na balkonie, więc proszę żeby konfederacja wprowadziła zakaz palenia fajek na balkonach na osiedlach.
Jest to jak najbardziej w duchu Waszego myślenia.
@card_man: Palenie fajek na balkonie to jest jeden z najmniejszych problemów w Polsce.

a ogrzewanie grzałką to nie jest stwarzanie zagrożenia? xD


A myślisz, że np. taka pompa ciepła jak działa przy -20? Włącza zwykłą grzałkę elektryczną która podgrzewa wodę która następnie idzie do podłogówki. To nie jest stwarzanie zagrożenia pożarowego.
Jak można być tak głupim? xD

Plan konfederacji: jak was nie stać na mieszkania w odpowiednim standardzie, to pozwolimy Wam budować lepianki xD

@card_man: Widzę ty jesteś z tych, co to byli w PRLu przeciwko prywatyzacji piekarń, żeby chronić ludzi przed chlebem niespełniającym "odpowiednich standardów". A że po ten chleb trzeba było stać pół dnia w kolejce, tak jak pół wieku w kolejce po mieszkanie, to już w twojej głowie się
@Chris_Karczynski ooo więc mówisz, że masz genialny sposób na świat. Spoko, też kiedyś miałem 15 lat i musiałem wszystko odkryć po swojemu i na nowo, bo mi się wydawało, że wiem lepiej. I ty kiedyś odkryjesz, że regulacje nie wzięły się znikąd, ani też z wielkiego spisku lewaków.