Wpis z mikrobloga

Mircy czy jest tu ktoś, kto mieszka w PL, ale jest zatrudniony za granica i pracuje zdalnie? Dostałam ofertę pracy z UK i chciałam się dowiedzieć o warunkach. O podwójnym podatku wiem, tzn wiem, wiem ze musiałabym się normalnie rozliczać w PL, czy w UK oni to sami ogarną (w sensie brytyjskie podatki - czy tam tez robi się roczne rozliczenie, czy jak co miesiac odciągną od wypłaty to już starczy?)? Czy jeśli nie mieszkam w UK, to czy podatki będą niższe? Czy mogę normalnie się ubezpieczyć w NFZ sama opłacając składki? Czy lepszym wyjściem byłoby np założyć JDG? Jak najlepiej wykorzystać taka sytuacje jednocześnie nie będąc za bardzo wyruchanym? Czy 85k£ rocznie brutto to spoko stawka dla seniora w wąskiej dziedzinie na pograniczu data managementu i programowania (w badaniach klinicznych)

#pracbaza #programista15k myśle ze więcej wiecie na ten temat
  • 8
@czolgistka93 lepszym wyjściem jest założenie JDG i wystawieniae faktury
przy zwykłym zatrudnieniu jeśli pracujesz w Polsce a podmiot jest zagranicą to podmiot ten powinien zarejestrować się w Polsce w ZUS jako płatnik i płacić od Ciebie ZUS jak każdy inny polski pracodawca. Ale w przeciwieństwie do polskiego pracodawcy nie potrafią Ci zaliczek na PIT. Więc wypłaca wszystko Tobie na konto (po potrąceniu z brutto ZUS i doplaceniu ZUS swojego ponad brutto) i
@czolgistka93 rozliczaj podatek tylko w Polsce -> załóż JDG i zgłoś się po międzynarodowy NIP, można to zrobić na stronce i wystawiasz faktury w funtach, podatek rozliczasz wg kursu NBP z dnia blablabls… możesz wykupić usługę jednorazowa, żeby Ci ktoś to dobrze wytłumaczył, albo wziąć stałe usługi księgowosci (200-300zl/msc) i masz spokój - wyliczą Ci ile ZUSu, podatku, PIT itd. Jestes wtedy normalnie ubezpieczona w NFZ.

Co do stawki to taka normalna/wyższa
@czolgistka93: Najlepiej to zrobić przez JDG To jest najmniej formalności przy pracy dla firmy spoza Polski. Jak firma się uprze na UOP to ma 2 opcje:
1. Zakłada oddział w Polsce, który jest po prostu firmą zarejestrowaną w Polsce i wtedy płacą normalnie podatki itd.
2. Zgłasza się do pośrednika typu Deel, który ma oddział w Polsce i ogarnia formalności zatrudnienia za nich (to nie jest agencja pracy, oni tylko zajmują