Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, jakieś rady dla juniora który od 2msc pracuje w dużym korpo na to by ogarnąć szybciej codebase? Powoli zaczynaja mi sugerować bym brał tickety do roboty, lecz nie ogarniam wogole jak działa cała strona. Komercyjnego expa mam 0, to moja pierwsza praca. Dokumentacja jest, lecz jest to może 5-6 stron A4 które już przeczytałem chyba z 5 razy i dalej nic nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). #programowanie #programista15k #pytanie
  • 15
@MtEverest @Prism2772 dostępy, szkolenie z TS i graphql których nie używałem wcześniej, jeden mały task, który polegał na usunięciu małego buga w kodzie, zajęło mi to jeden dzień i był to jedyny łatwy task z którym z lekka pomocą dałem sobie radę. Ostatni tydzień to pairprogramming z innymi devami i praca nad taskami, starałem się z tego wyciągnąć jak najwiecej i o jak najwiecej pytać lecz to dalej sporo za mało by
@dudustd: To poproś TLa, albo innego przełożonego o zdanie.
Postaraj się ogarnąć na tyle na ile potrafisz. Zawsze jak mam pod sobą juniora, to mu daje znać, że jak przez 30 minut nie ruszy się ani o krok w kodzie, niech się odzywa.
Wtedy dostaje naprowadzenie i ponownie niech robi dopóki nie będzie blokady na 30 minut.
Inaczej się nie nauczysz tak naprawdę, po podejrzewam że ten pair programming wyglądał tak,
@Prism2772 Wyglądało to dokładnie tak jak mówisz lecz starałem się zadawać pytania, coś z tego wynieść, cokolwiek. Jeśli chodzi o zadania to nie mam odgórnie narzuconych, mogę wziąć co chce, lecz na ten moment na tablicy nie ma żadnego w którym bym chociaż wiedział jak zacząć, nie wspominając o tym ze bym wiedział jak to robić. Czy firma patologiczna? Nie wiem, nie mam porównania, międzynarodowe korpo wiec wydawać by się mogło ze
@dudustd: To może nie firma, a zespół do którego trafiłeś patologiczny :D
To że możesz wziąć co chcesz, nie oznacza że wiesz co ma sens.
Jak już chcą Ci dać wybór, to niech Ci rzucą trzy zadania i rób w kolejności jakiej chcesz.
Tak jak mówię, na dzień dzisiejszy na 90% nie masz ani wiedzy domenowej, ani technicznej aby samemu ocenić czy danemu zadaniu podołasz, więc ktoś Ci je powinien po
@gharman Oczywiście ze płaca, dlaczego mieli by nie? Zostałem przyjęty znając JS i z JS miałem wszystkie rozmowy. To ze wrzucili mnie do teamu gdzie używają innego tech stacka to ich problem wiec musza zapewnić szkolenie.