Wpis z mikrobloga

@dean_corso: co to lnpay?

Widać że są ogarnięci w temacie, ale to trochę śmieszne bo napisali co by chcieli a następnie sami wyjaśnili że się nie da...

Chcieliby maxymalnie prostą i bezproblemowo działająca płatność statyczną, zachowując max prywatności.
Sam nie wiem jak chcą to zrobić i jak widać oni też nie.

"We want to simply run... bla bla bla"


A wiecie co ja bym chcial? ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@dean_corso: a, dobra. Ultomilo mi się z pamięci. Wiem przecież co to...

Tylko skonfiguruje sobie statyczny adres LN czyli do clearnetu, tak aby każdy użytkownik mógł się z nim połączyć i jednocześnie zachowaj swój węzeł kompletnie anonimowo.

W drugą stronę to można użyć rozwiązań jak ip2tor, ale przecież tu chodzi o to aby użytkownik płacił normalnie ln przez clearnetu a nie, przez tor, łącząc się z ich domena onion na której
  • Odpowiedz
@dean_corso: im nawet nie psuje taki static na stałej domenie o jakim mówimy, lnurl. Kombinują z keysent, ale mówią że prawie nic tego nie wspiera. No, nie wspiera bo to nie jest metoda płatności.

To tak sobie kiedyś wymyślono sposób jak płacić właścicielowi routujacego moda, bez invoce. Wysyłasz sam do siebie płatność ln, ale routujesz ja przez docelowy nife ln i płacisz wyższe fee za routingm tzn. normalnie pobralby np. 2
  • Odpowiedz
@dean_corso: @zrobmy_sobie_rewolucje oni nawet nie chcą zwykłych adresów onchain, tylko "stealth", żeby każda płatność leciała na inny adres, ale bez generowania ich za każdy razem.

Chcą uruchomić płatności paynym BIP47. Tyle że to wspiera tylko samourai wallet, ten BIP nigdy nie został zaimplementowany przez core. Tylko samouraie sami sobie zaczęli go używać. Z tego co widzę to Sparrow jeszcze dodał obsługę.

Im nie pasują nawet zwykłe onchainowe płatności, co dopiero to
  • Odpowiedz
We prefer the approach of stealth addresses such as BIP47, which allow using fresh addresses each time without running any kind of web service storing state


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz