Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jest mi bardzo źle w aktualnym miejscu pracy, ale pracuję w nim od bardzo dawna, przez co mój okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące i jestem aktualnie w sytuacji:
(1) Nikt inny nie chce mnie zatrudnić, bo z powodu bycia zatrudnionym w aktualnym miejscu mogę zacząć dopiero za ponad 3 miesiące, a nie od razu lub za miesiąc.
(2) Z powodu punktu (1) chcę rozwiązać umowę z aktualnym pracodawcą, ale nie mogę (w sensie prawnym mogę, społecznym nie), bo każdy mi mówi, że kto rezygnuje nie mając już zagwarantowanej nowej pracy, ten jest nierobem, debilem albo co najmniej jest nieodpowiedzialny, w wyniku czego mam dalej problem z punktu (1) i wszystko się zapętla (1) -> (2) -> (1)...

Jak mogę najlepiej rozwiązać problem?
(1) Rozpocząć nową pracę, mówiąc w nowej firmie, że jestem prawie od razu dostępny, a aktualną nielegalnie porzucić? Jak duże jest ryzyko, że firma z branży digital marketing zażąda odszkodowania za coś takiego?
(2) Zakończyć aktualną pracę legalnie, stać się bezrobotnym na jakiś krótki czas, znaleźć nową - wszystko bez łamania prawa, ale wszyscy (od 4chana do biura karier uczelni, którą skończyłem) zniechęcają do robienia tego, twierdzą że to jest bardzo nieodpowiedzialne, że kto tak postępuje ten jest debilem itd.
(3) Bardzo nie chcę, ale pomimo wszystkiego aż do emerytury pracować w aktualnym miejscu - rodzina i inni bliscy mówią, że tak powinienem. Ale mi jest bardzo źle i nie chcę już dłużej tak żyć.
(4) Może są jakieś inne rozwiązania? Ale nic wymagającego zgody aktualnego pracodawcy nie wchodzi w grę.

#praca #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: przechodziłem przez to, 99 firm kręciło nosem na 3 miesiące wypowiedzenia, setna się zgodziła bez żadnych "ale". Ja proponuję- pracuj dalej wysyłaj cierpliwie CV. To wszystko oczywiście przy założeniu, że aktualna praca cię nie wykańcza psychicznie- w przeciwnym wypadku rzucaj od razu.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): o kurde dokladnie moja sytuacja, pracuje 7 lat w jednej firmie, mam 4 miechy wypowiedzenia i od 2 miesiecy wysylam cv. mam rozmowe w przyszlym tygodniu i sie stresuje co bedzie jak powiem ze mam 3 miechy wypowiedzenia.

nigdy nie sadzilem ze to bedzie problem... kiedys sie cieszylem z 3 miechow wypowiedzenia