Wpis z mikrobloga

Minął 35. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 7 wypadków śmiertelnych w których zginęło 8 osób.

173 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
186 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
28 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 201 wypadkach zginęło w sumie 214 osób.

W poprzednim roku statystyki po 35. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
2 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
178 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
198 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
219 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
10.574 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

69 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
2.389 wypadków drogowych od początku wakacji

71 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
2.732 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
83 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 35. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 7 wypa...

źródło: 1-392529-35

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
co wy macie z tymi pasami? Ich żywot - ich decyzja, widocznie lubili ryzyko.

@LibertadParaTodos: No i git, nie mam z tym wielkiego problemu. Tylko teraz @tellet chce drzewa z tego powodu wycinać, a to mi się nie podoba.
  • Odpowiedz
z nieznanych przyczyn, na łuku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.


@Salido: ciekawe ile z tego to uciekanie przed zje bami zwanymi 'jezdze szybko gdy warunki pozwalaja'
  • Odpowiedz
co wy macie z tymi pasami? Ich żywot - ich decyzja, widocznie lubili ryzyko.


@LibertadParaTodos: no ich decyzja - do czasu jak zderzą się z tobą i potem prokurator będzie cię gonił za wypadek śmiertelny, a nie kolizję.
  • Odpowiedz
@mikau:

XD ponad 30 letni gruz nie jest bezpieczny i każdy dzisiejszy samochód zapewniłby im bezpieczeństwo


Brzmisz jak pewien mecenas xD

@mjjm

Tylko teraz @tellet chce drzewa z tego powodu wycinać, a to mi się nie podoba.


Bo te drzewa są tam potrzebne jak świni siodło- wystarczy je wywalić 2 metry za rów i wszyscy są szczęśliwi.
Drzewa tuż przy drodze to mentalne zapóźnienie, tylko tym razem wykopki nie mogą zwalić
  • Odpowiedz
@Ciasto_hirol: A tam jeszcze zimóweczki chyba kołach były. U mnie teściu pierwsze co kupuje do auta to zaślepkę do styku pasa bezpieczeństwa bo

co mi tam gówno bedzie cały czas pikać, że pasy niezapięte. Całe życiem przejeździł bez pasów jako dostawca i nic mi się nie stało.


Takim ludziom nie przegada.
  • Odpowiedz
wystarczy je wywalić 2 metry za rów i wszyscy są szczęśliwi.


@tellet: A jak trafi się jakiś agent, który przeleci przez rów i walnie w drzewo 2 metry dalej? To chyba jednak bezpieczniej wyciąć wszystkie drzewa w cholerę.
  • Odpowiedz
@tellet: Tylko to działa w ten sposób, że odsuwanie drzew, powiększanie poboczy i tym podobne działania zachęcają dzbanów do szybszej i ryzykowniejszej jazdy, więc paradoksalnie robi się niebezpieczniej.
  • Odpowiedz
@mjjm: wiadomo, dlatego wszędzie jeden pas o szerokości małego fiata, żadnych autostrad, a najlepiej kocie łby, to wtedy świetnie pasuje z tymi drzewami, jak wrócimy do dorożek.
Przecież to jest argument z dupy- lepsza droga zachęca do szybszej jazdy - no coś podobnego.

Jakoś na zachodzie można poprowadzić tak drogi, żeby nie były #!$%@? drzewami (o prowadzeniu poza pipidówami uznawanymi jako "zabudowany" nie wspominam).

A dzbanów można łapać, po tym jak
  • Odpowiedz
@tellet:

wiadomo, dlatego wszędzie jeden pas o szerokości małego fiata, żadnych autostrad, a najlepiej kocie łby, to wtedy świetnie pasuje z tymi drzewami, jak wrócimy do dorożek.

Myślałem, że rozmawiamy o drogach z drzewami na poboczach, a nie autostradach i ekspresówkach.

Przecież to jest argument z dupy- lepsza droga zachęca do szybszej jazdy - no coś podobnego.

Uważasz, że tak nie jest?

Jakoś na zachodzie można poprowadzić tak drogi, żeby nie
  • Odpowiedz
@Salido: gdybyśmy mieli srednia liczbę kierujących w tym okresie to można by było obliczyć prawdopodobieństwo zgonu w Polsce (lub w każdym z województw) ciekawy jestem jakie jest
  • Odpowiedz