Wpis z mikrobloga

Mirki z #medycyna i #lekarz, poradźcie coś, crp 97 (norma do 5), ob 38 (norma do 15), wynik dwa dni po zakończeniu zazywania antybiotyku (ob spadlo o 30 punktow, crp bez zmian). Objawy skurcze brzucha, osłabienie. Lekarz leczy teraz lekiem panzol plus dieta lekkostrawna, objawy ustępują po zażyciu tabletki przeciwbólowej (ibuprofen). Gastroskopia dopiero 4 tyg po zakończeniu terapii panzolem. Na kolonoskopie troche dłuższe oczekiwanie. Co robic? Znacie sposoby na te bóle (skurcze) brzucha?
  • 9
@Meritneit: te skurcze jak dostałeś to miałeś cały czas? ja miewałem takie epizodyczne bóle brzucha z crp wywalonym ponad 200 ale kilka razy w roku, trwające po kilkanaście godzin, leki w domu nigdy nie pomagały, a jak jechałem na sor to nospa w kroplówce i jak ręką odjał xD

sprawa nie zdiagnozowana do dziś, nie wiem czy jeszcze wróci, narazie pół roku spokoju, kolonoskopia nic nie wykazała, gastro nie robiłem
@Meritneit Pisałam Ci tu komentarz i się nie dodał - więc w skrocie: z doraznymi rzeczami na pewno słuchaj się lekarza, pewnie rozkurczowo i przeciwbolowo cos zalecił. A bez zbadania, oceny chociazby w USG nikt Ci nic wiarygodnego nie doradzi tutaj.
  • 0
@Wjolka: w usg nic nie wyszło, z badań krwi lekka anemia, rozkurczowe leki nie działają wcale, pomaga jedynie ibuprofen, ale to leczenie trwa już 4 tygodnie, w tym czasie waga spadla juz o 10kg i zero poprawy
@Meritneit Przy np. stanach zapalnych jelit można zmian w USG nie uwidocznić.
Bidulko.
Oczywiście w Polsce nie ma miejsca na sprawna diagnostykę gastro ambulatoryjną lub szpitalną.
Ustaliłaś sobie termin w por specjalistycznej?
@Meritneit Przy braku cech jawnego krwawienia, jeśli i tak planujesz gastroskopię i kolonoskopię, oznaczenie krwi utajonej w kale nie ma na ten moment większego sensu.
Za to jest sens się zastanowić ile dni po miesiączce była oznaczona morfologia.