Wpis z mikrobloga

@morgiel: zgadzam się.
Według mnie kobieta nie powinna móc odmówić mężczyźnie, którego uważa za ojca dziecka wykonania testu na ojcostwo jeśli chce pokryć jego koszt.
Powinno być to prawnie uregulowane, ale cóż. Państwo ma tylko korzyści z tego, że niektórzy mężczyźni wychowują nieświadomie swoje dzieci, więc gówno zrobi.
  • Odpowiedz
@Tyrande: No i kobietą ci nie zabroni, normalnie bierzesz włos dziecka czy skrawek paznokcia gdy matka nie widzi i robisz test. Jak wyjdzie że twoje to śpisz spokojnie, jak wyjdzie że nie twoje to kręcisz Małysza. Wniosek o zaprzeczenie ojcostwa musi być w ciągu 6 miesięcy od narodzin (niby od dowiedzeniu się o "ojcostwie" ale powodzenia z udowodnieniem w sądzie że nie wiedziałeś o urodzonym dziecku)
  • Odpowiedz
@morgiel: czyli wynik prosty to sądy zminily półki w kirwy. Gdyby był obowiązkowy test dna to by może myślały nad tym przed daniem dupy na boku
  • Odpowiedz
@morgiel „za kogo ty mnie masz” „nie ufasz mi?” „Już mnie nie kochasz?” Szkoda ze banki nie ufają na słowo Kowalskiemu który przyjdzie po kredyt o będzie go spłacał np przez 18 lat. Ogólnie pisze to kolejny raz pod postem. Nie zabierajcie umowy małżeńskiej ani nie róbcie dzieci. Nigdy nie można zaufać bezgranicznie żadnej kobiecie . Nie mówię żeby popadać w skrajność ale jakby świat miał działa tylko na zasadzie umowy słownej
  • Odpowiedz
@morgiel: "i dlatego kocham Francję, umawiam się z mężatkami, a jak pojawia się dziecko to zawsze idzie na konto ojca, bo ten sobie nie może udowodnić, że to nie jego" XD XD
  • Odpowiedz
@morgiel: Jako potencjalna matka jestem za testem na ojcowsko, bo nie tylko rozwiążę problemy facetów w temacie wychowywania nieswoich dzieci, ale też pomoże wykluczyć zamianę dziecka na porodówce xD same zalety
  • Odpowiedz
@Pomocnik666: polskie sądy wychodzą z założenia że ich działania mają służyć dobru dziecko, a dziecko nie będzie mieć dobrze jeśli beciak okaże się nie być ojcem a prawdziwego się nie uda znaleźć i nie będzie płacił.
Więc doją beciaków, obrzydliwe. Znacznie sprawiedliwsze by było gdyby płaciło państwo albo nikt no ale jest właśnie tak.
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak w tym kraju mozna przyznawac alimenty bez wykonania testu dna czy polskie sady sa z kartonu a nie przepraszam karton moze utrzymac cenna przesylke


@Pomocnik666: przecież masz jasno ustalone w jakim terminie możesz samemu sprawdzić ojcostwo i w tym terminie masz możliwość odrzucenia dziecka bez konsekwencji alimentacyjnych

jeżeli ten czas przespałeś to tak jakbyś uznał dziecko za swoje niezależnie od tego czy jest tak faktycznie czy nie

a
  • Odpowiedz
  • 18
@Sprus pomysł z czasowym ograniczeniem uznania dziecka jest głupi sam w sobie. Jak się gość po kilku latach dowie, że jednak nie jego, to już lipa.
  • Odpowiedz
czy polskie sady sa z kartonu a nie przepraszam karton moze utrzymac cenna przesylke


@Pomocnik666: To nie jest problem Polski. We francji jest kara za testowanie bez zgody matki (rok więzienia zdaje się). Po prostu:
- x% dzieci (szacuje się 10-12%) jest ze zdrad,
- rządzący to wiedzą,
- Państwo nie chce finansować tego problemu
Wniosek? Lepiej, niech nie testują xD
  • Odpowiedz