Wpis z mikrobloga

Czy operując małymi kwotami, rzędu 100-200 zł miesięcznie, opłaca się inwestować w ETF-y czy lepiej wyjdzie po prostu pokupować sobie tylko akcje większych firm? Chodzi mi w dłuższej perspektywie, tak żeby ewentualne zyski ponownie inwestować. Czytałem cały dzień inwestomaty ale tam jest 20 stron o wszystkim tylko nie o odpowiedzi na to pytanie. Chodzi mi tylko o podpowiedź kierunku w którym zmierzać by może w przyszłości nauczyć się grać większymi stawkami. Mam xtb więc chyba na etf nie będzie za dużych opłat jeśli to dobrze zrozumiałem.
#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@hastalavistagerwald: tzn. ja nie mam XTB, więc Ci dokładnie nie powiem, ale z to co słyszę to tam nie ma prowizji w ogóle i można kupować akcję ułamkowo, więc się opłaca. Jeszcze sprawdź, ale tutaj masz filmik w tych klimatach.
card_man - @hastalavistagerwald: tzn. ja nie mam XTB, więc Ci dokładnie nie powiem, a...
  • Odpowiedz
@RecycleMe: ototot, inwestowanie to nie tylko nudne oszczedzanie, tutaj chodzi o emocje, rozrywke, laczenie przyjemnego z pozyczetcznym, albo przyjemnego ze stratą. Skupuj sobie spolki z banana i bedzie dobrze.
  • Odpowiedz
Dziękuję Mircy za podpowiedzi @McClanee: A jak to wygląda z opłatami dla funduszu tzn. wiem żeby patrzeć na total expense ratio w jakiej sa wysokości ale szukając informacji nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Oni co roku pobierają %% od od tego co łącznie tam włożyłem, czy od ich zysku? W sytuacji jak mam tam 1200 zł przez cały rok to oni od tego pobierają i jak to potem trzeba zapłacić? To
  • Odpowiedz
@hastalavistagerwald dokupując sobie etf np. co miesiąc nie odczujesz nawet tej zapłaty. Nie musisz sam tego płacić ani nic z tym robić. Zwróć tylko uwagę żeby w twoim domu maklerskim prowizje były jak najmniejsze. Na takie małe kwoty xtb będzie dobre
  • Odpowiedz