Wpis z mikrobloga

@Carnegie: Ale w czym problem?
System ma dawać button przy ilości znaków ">X" więc daje, dla systemu nie ma znaczenia czy X = 100 czy 101, ma ukrywać na setnym znaku, więc ukrywa.
System nie interpretuje "o jest 105 znaków to nie dam przycisku, bo to tylko 5 znaków"
Jest 5 znaków więcej niż X to dajemy button i tyle
  • Odpowiedz
System ma dawać button przy ilości znaków ">X" więc daje, dla systemu nie ma znaczenia czy X = 100 czy 101, ma ukrywać na setnym znaku, więc ukrywa.


@MePix: a to spoko, to nie ma problemu uxowego
  • Odpowiedz
@Veuch: wystarczyłoby wyświetlać do 200 znakow, a jak jest 201 to ucinac do 150 i pokazywac pokaz wiecej

user nie mialby wrazenia ze przycisk jest bezuzyteczny xD

Takie problemy mozna roziwazac na mase sposob lepiej niz obecnie.
  • Odpowiedz
zmienisz z 100 na 200, to będzie kolejny płakał, że przy 201 ma "pokaz więcej" i tak w koło


@MePix: przeczytałaś co napisałem?
Zmienić na 200, przy 201 ucina do 150 -> user myśli, że to "pokaż więcej" faktycznie pokazuje więcej, a nie tylko 1 znak.

To, że Ty rozumiesz jak to działa, nie znaczy, że typowy user też będzie to rozumiał i nie będzie się #!$%@?ł że wykop mu jeden
  • Odpowiedz
@Rabusek: to będzie płacz czemu ucina do 150 znaków bo tyle się pokaże przed przyckiem ale jak napisze 190 to tego nie pokazuje, nie zadowolisz każdego

Napiszesz teskt ma 300 znaków i da przycskisk po 150 znaku - ok

Napiszesz tekst na 199 znaków i będziesz widział 199 bez przycisku bo system daje przycisk przy 201 znakach
  • Odpowiedz
nie zadowolisz każdego


@MePix: jeśli nie widzisz w obecnym rozwiązaniu problemu UXowego to mam nadzieje, ze z rozwojem oprogramowania nie masz nic wspolnego
  • Odpowiedz
@Rabusek: tbh mam nadzieje ze ty nie masz.
Button ma wyświetlać tekst jeśli ilośc znaków jest większa niż x. Cel - można wyświetlać dłuższe posty
Chowanie tekstu za buttonem mimo ze nie jest to potrzebne jest totalnie głupie bo odbierasz wartość dla użytkownika (możliwość zobaczenia całego posta z <x znaków) na rzecz… wrażenia ze button jest potrzebny w edge case’ie??
Można by pewnie inaczej zakodować warunek kiedy chować tekst ale to
  • Odpowiedz
@Rabusek: ziomek odpuść - patrzę po tych ekspertach co tutaj z prostej rzeczy robią rocketscience to mi ręce opadają ;)

Pójdą do pierwszej pracy z produktem to im się świat odmieni.
  • Odpowiedz
to będzie płacz czemu ucina do 150 znaków bo tyle się pokaże przed przyckiem ale jak napisze 190 to tego nie pokazuje, nie zadowolisz każdego


@MePix: no tak bo uzytkownicy jak czytaja wpisy to licza znaki xD ales ty durna xd
  • Odpowiedz
Chowanie tekstu za buttonem mimo ze nie jest to potrzebne jest totalnie głupie bo odbierasz wartość dla użytkownika


@Emprzem: jest potrzebne bo guzik jednak i tak sie pojawi, a user w niego i tak musi kliknac niezaleznie czy zobaczy 150znakow czy 201 - uniknie tylko zludzenia, ze kliknal pokaz wiecej dla jednej literki
  • Odpowiedz
  • 2
Widze że część wykopków też nie rozumie UX.
Całą ideą ukrywania tekstu jest oszczędzenie miejsca na ekranie. Pokazywanie przycisku gdy nawet jedna linijka nie została ukryta (i zawinięta) nie ma najmniejszego sensu, wprowadza tylko zamieszanie i utrudnia korzystanie z serwisu.
  • Odpowiedz
Pójdą do pierwszej pracy z produktem to im się świat odmieni.


@dr-proktor: a to na pewno

tbh mam nadzieje ze ty nie masz.


@Emprzem: więcej niż byś się spodziewał ;)

Chowanie tekstu za buttonem mimo ze nie jest to potrzebne jest totalnie głupie bo odbierasz wartość dla użytkownika (możliwość zobaczenia całego posta z <x znaków) na rzecz… wrażenia ze button jest potrzebny w edge case’ie??


Zasadność tego pokaż więcej to
  • Odpowiedz