Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się ostatnio jakie rozwiązanie mogłaby wprowadzić F1 żeby zmniejszyć różnice między poszczególnymi bolidami szczególnie w czołówce, a jednocześnie zachować rywalizację techniczną pomiędzy zespołami. Moim zdaniem powinno się uprościć i bardziej zawęzić możliwe rozwiązania techniczne jeśli chodzi o aero, zawieszenie, podłogę itp. Przepisy nie powinny pozwalać na bardzo dużą samowolkę i powinny zmniejszyć koszty projektowania i produkcji bolidu. Byłoby to coś pomiędzy obecną F1 a Indycar. Jeśli chodzi o silniki to powinny wrócić V8 ze zmniejszonymi obrotami i prostszym systemem odzyskiwania energii. Oczywiście są to tylko teoretyczne rozważania bo w praktyce mogłoby to wyglądać całkiem inaczej.

#f1
  • 8
@Leotard00: nic nie zrobią a na nie zamrożonych silnikach będzie jeszcze gorzej.
W monomarce też nie byłoby dużo ścigania,do wyprzedzania potrzeba dużej różnicy prędkości, sam skill nie wystarczy.

Ja bym wywalił softy z kwali i brak ładowania baterii to by chociaż kręcili kółka normalnie a nie tylko 2 w q3.
@QRQ nie chodzi mi o monomarkę tylko uproszczenie przepisów i większe ograniczenia tak żeby teamy nadal mogły ze sobą rywalizować rozwijając bolidy ale żeby różnice nie były aż tak znaczące, np. do 3s na wyścig między najlepszym a załóżmy 3-4 zespolem