Wpis z mikrobloga

@zimowyporanek: nie będę się wypowiadał o czymś czego nie widziałem na oczy a tak poza tym do obliczania konstrukcji nośnych to ja mam fachowca i sam się za takie rzeczy nie biorę
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: Lepiej żeby nadzór budowlany się o tym nie dowiedział, bo zostaniesz z nakazem wstawienia ohydnie wyglądających belek i odciągów równoważących naprężenia uszkodzonej ściany. Nie mówiąc o kosztach i zmniejszonej przestrzeni.
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: Jak głęboka bruzda? Zbrojenie zostało odsłonięte/przecięte?

Bruzdę zawsze można zaszpachlować zaprawami PCC, a klimę poprowadzić inną drogą.
Przecięcie prętów zbrojeniowych na całej ścianie to już troszkę inna para kaloszy :D

E: jesli ktoś by to szpachlował zaprawą PCC, bardzo ważne jest zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia i mostek szczepny - systemy zapraw mają całe komplety produktów. Bez odpowiedniego oczyszczenia podłoża i wykonania mostka szczepnego taka naprawa nie ma dużego sensu, bo się
  • Odpowiedz
  • 4
@antekdomagala poczekaj, gość robi bruzdę w żelbecie, czyli konstrukcji nośnej budynku, a Ty tak po prostu piszesz "olać", bez jakiegokolwiek zagłębienia się w temat? równie dobrze mogli zrobić bruzdę w elemencie niewytężonym, ale równie dobrze mogli podciąć mocno wytężony słup na całej długości a Ty piszesz "olać" jak gdyby nigdy nic? Rada jak #!$%@? wujka na weselu
  • Odpowiedz
  • 4
@antekdomagala spłyciłeś temat do granic możliwości, a potencjalną winą chcesz obarczyć projektanta, no po prostu tragedia. Wypowiadasz się w temacie bez elementarnej wiedzy.
  • Odpowiedz