Wpis z mikrobloga

@Lavson: W ile czasu wyrobili się od złożenia zapytania do decyzji?
Mam już decyzję wstępną i dziś ktoś z Pekao był oglądać lokal + razem z wnioskiem dostarczyłem operat szacunkowy.
via Android
  • 0
@GOHAN
Po samiutkie kule tak jak wujek Midel uczył xD
Nie no teraz to tylko na ingriskoje mnie stać, ale będę degustował jak z Szampanii ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ksiezycoweNieruchy: Operat to jedna rzecz i to musisz dostarczyć do banku, nam doradca powiedział żebyśmy wykonali go przed złożeniem wniosku bo to przyspieszy procedowanie. W Pekao i Alior akceptują operat od klienta ale np PKO wysyła już "swojego" człowieka, więc ryzykowaliśmy tym że gdybyśmy wybrali PKO to zapłacilibyśmy 2razy za operat. Tak się złożyło że Pekao ma dla nas najlepszą ofertę. Operat to w naszym przypadku koszt 700zł + te 185zł
@Smilex a to nie jest tak że pośrednik kredytowy poleca swojego zaufanego rzeczoznawcę od którego dostaje prowizje za polecenie, Alior ma beznadziejaną ofertę więc to nie ma sensu, a w pekao inspekcja nieruchomości za 184.50 wystarcza zamiast operatu? Jesteś pewny że pekao wymaga zawsze operatu dodatkowo do ich własnej inspekcji? Nigdzie nie widziałem takiego wymogu.
@ksiezycoweNieruchy: Operat musisz dostarczyć na pewno, pytanie na jakim etapie to zrobisz. w Alior i Pekao możesz dostarczyć swój operat, ale możesz też to zlecić im. My chcieliśmy zrobić to od razu przy składaniu wniosku żeby przyspieszyć cały proces. Dostałem ten operat na @ i to jest dokument na kilkadziesiąt storn z pieczątką i numerem rzeczoznawcy majątkowego.